Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu: Açılmış fabrikaları yeniden açmak Türkiye’ye bir şey katmaz

Karamollaoğlu: Açılmış fabrikaları yeniden açmak Türkiye’ye bir şey katmaz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Gaziantep’teki toplu fabrika açılışına dikkat çekti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5 televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Gaziantep’teki toplu fabrika açılışına dikkat çekerek, “Açılmış fabrikaları yeniden açmak Türkiye’ye bir şey katmaz. Ekonomiye hiçbir faydası olmaz” ifadelerini kullandı.

Yeni Ekonomi Programı’nı duyuran Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘Döviz kuru benim için hiç önemli değil. Hiç işin o tarafına bakmıyorum’ sözlerini değerlendiren Karamollaoğlu, “Aslında farkında değil. Çözemediği bir problemle karşı karşıya kalınca böyle bir tavır sergiliyor. Ne demek umrunda değil yahu? Birden bire dolar borcu olan insanların borcu katlandı. Vatandaş dışardan malı dolarla getirmek mecburiyetinde. Nasıl umurunda olmaz? Türkiye ithalatını Türk parasıyla mı yapıyor? Şu anda dolardaki yükseliş Türk ekonomisinin bir krize girdiğinin işareti” ifadelerini kullandı.

“BETONDAN, ASFALTTAN, DEMİRDEN VAZGEÇ”

Karamollaoğlu, Bakan Albayrak’a ve iktidara eleştirilerini şöyle sürdürdü:

-Bu bilgisizliği, umursamazlığı anlamak mümkün değil. Ekonomiden sorumlu bakanın böyle bir ifadeyi kullanması onun değişmesini gerektirir. Şu anda iktidarın ekonomiyi düzeltme diye bir çabası yok. Algı operasyonuna yöneldiler.

-Bütün güçleriyle vatandaşın algısını etkilemeye çalışıyorlar. Önce üretime dönük olmayan bütün yatırımlarını durdur Allah rızası için. Artık betondan, asfalttan, demirden vazgeç.

-İkincisi yolsuzlukları ortadan kaldır. Milyarlar gidiyor. İsraftan vazgeç. Rüşvetin önünü kes. Biz bunları söylüyoruz çünkü ekonominin düzelmesi için atılacak ilk adımlar bunlar.

“TÜRKİYE’DE YOL YAPIMINA İHTİYAÇ YOK”

Pandemi döneminde de sıklıkla yapılan otoyol açılışlarına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Şu anda Türkiye’de yeniden yol yapımına ihtiyaç yok. Şu anda bizim aciliyetimiz hastaneye hasta yetiştirilirken, onun için gerekli olan ilaç yerine başka bir malzemeyi getirmeye kalkarsan, ‘Hastaneye giderken Mercedes’le mi götürsem, minibüsle mi götürsem ambulans mı çağırsam’ diye düşünürsen ne yazar. Senin hastanın şu anda hastaneye gitmesi lazım. Hangi araçla gittiği önemli değil. Gittiği zaman da gerekli malzemenin orada olmuş olması lazım. Onun için Türkiye şu anda perişanlık içinde. 300 tane fabrika açtılar. Gülelim mi, gülmeyelim mi? Açılmış fabrikaları yeniden açmak Türkiye’ye bir şey katmaz. Ekonomiye hiçbir faydası olmaz” ifadelerine yer verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri