Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu: Bir ülkede adalet sosyal medya üzerinden sağlanmaya çalışıyorsa...

Karamollaoğlu: Bir ülkede adalet sosyal medya üzerinden sağlanmaya çalışıyorsa…

Temel Karamollaoğlu, Twitter’ın adliye koridorlarına döndüğünü söyleyerek çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, adalet çağrılarının sosyal medya üzerinden yapılmak zorunda kaldığı mevcut adalet düzenine tepki gösterdi.

Son olarak, 18 yaşındaki İpek Er’i alıkoyup tecavüz ederek intihara sürükleyen Uzman Çavuş Musa Orhan’ın tahliye edilmesine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Hatırlanacağı üzere, gencecik bir kızı alıkoyup günlerce tecavüz eden ve haftalarca elini kolunu sallayarak dolaşan Musa Orhan, sosyal medyadaki adalet çağrıları üzerine tutuklanmıştı. Orhan’ın tahliye edilmesi, adalet arayan kitleleri bir kez daha tepki göstermeye sevk etti.

Bu gidişata neredeyse her çevreden tepki gelirken, çarpıcı bir değerlendirme de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan geldi.

Karamollaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Bir ülke düşünün ki millet, adaleti sosyal medya üzerinden sağlamaya çalışsın… Her gün Twitter’da bir suçlunun yakalanıp ceza alabilmesi için kampanyalar düzenlenir hale geldi. Adeta Twitter adliye koridorlarına döndü! Çok açık bir şekilde söylemek istiyorum; bir ülkede adalet sosyal medya üzerinden sağlanmaya çalışılıyorsa o ülkede adalet yok demektir. Adaletin olmadığı yerde ise zulüm var demektir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri