Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin günlük masrafı 10 milyon olmuş, Allah'tan korkun!

Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin günlük masrafı 10 milyon olmuş, Allah’tan korkun!

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin günlük masrafının 10 milyon liraya yükselmesine tepki gösterdi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin günlük masrafının 10 milyon liraya yükselmesine tepki gösteren Karamollaoğlu, “2017’de 156 milyon olan mal ve hizmet alımı 2019’da 1 milyar 778 milyona yükselmiş. Allah’tan korkun” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sayıştay raporuna göre Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin günlük masrafının 10 milyon liraya olduğunu hatırlatarak, “2017’de 156 milyon lira olan mal ve hizmet alımı, 2019’da 1 milyar 778 milyona yükselmiş. Allah’tan korkun ülkede sizin rakamlarınıza göre 4 milyon işsiz var” açıklamasında bulundu.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de fikir ve düşünce özgürlüğü ile medya üzerinde baskıların arttığını söyleyen Karamollaoğlu, son dönemde yaşanan bazı olayların endişe verici olduğunu belirtti.

Adalet olmadan ülkede huzur olmayacağına dikkati çeken Karamollaoğlu, “Devleti yönetenler çok dikkatli davranmak mecburiyetindedir. Ellerine verilen yetkiyi doğru kullanmak için hukuka riayet etmek zorundadır. İtirazları dinlemek mecburiyetindedir. Başka türlü adalet, hukuk, düzen ve huzur sağlanamaz.” diye konuştu. 

Ülkenin yüzde 30’unun interneti yok

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle aksayan eğitim sorununun çözülmesi gerektiğine işaret eden Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğitim yeni bir düzene oturtulmak mecburiyetindedir. İmkanı olmayan ailelerin teknik donatıma sahip kılınması gerekir. Yani tableti, bilgisayarı ve televizyonu olacak. Bunları kullanabilmek için de köylere ve evlere internet ulaştırılacak. Doğru dürüst internet ortamının sağlanamadığı yüzde 30 civarında yerleşim yeri var. Bunları tespit etmek o kadar zor değil.” 

KKTC’de yaşanan gelişmelere de değinen Karamollaoğlu, “Kapalı Maraş çoktan açılmalıydı. Biz bunu yıllardır söylüyoruz. Bu kadar zamandır harabeye döndü orası. Ümit ederim ki Kıbrıs’taki kardeşlerimiz bu meselenin üstesinden gelirler ve bu durum sağduyulu seçimlerin yapılmasına engel olmaz.” ifadelerini kullandı.

Allah’tan korkun!

Sayıştay raporlarına da değinen Karamollaoğlu, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin masrafları günlük 10 milyon lirayı yakalamış. 2017’de mal ve hizmet alım giderleri 156 milyon lirayken 2018’de 428 milyona çıkmıştır. 2019’da da bu kalem 1 milyar 778 milyon lira olmuş. Allah’tan korkun kendi rakamlarınıza göre bile 4 milyon insanın işsiz olduğu 10 milyon insanın geçimini sağlayamadığı bir ülkedeyiz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri