Ana Sayfa Türkiye Karamollaoğlu: İktidar Doğu Türkistan ile Doğu Perinçek arasında tercih yapmalı

Karamollaoğlu: İktidar Doğu Türkistan ile Doğu Perinçek arasında tercih yapmalı

Saadet Partisi lideri, hükümete sert eleştirilerde bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair çarpıcı yorumlarda bulundu.

“Çıplak arama”ya tepki gösteren Karamollaoğlu, “Başörtüsü mücadelesi ile iktidara gelenlerin, insanları çıplak aramaya tabi tutarak onur kırması bir utanç vesilesidir” ifadelerini kullandı.

Doğu Türkistan meselesinde hükümetin tavrını da eleştiren Karamollaoğlu’nun açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

“EKONOMİK SORUNLARA HÜKÜMET ÇARE BULMALIDIR”

Pandemiye çare bulmak sağlık ve tıp ile ilgili olduğu gibi, pandemi nedeniyle ortaya çıkan ekonomik sorunlara da hükümet çare bulmalıdır.

Vatandaş, geçimini nasıl sağlayacağını, faturasını nasıl ödeyeceğini, evinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını bilemiyor. İktidar olarak siz, herkesin karnının doyması ile mükellefsiniz.

“HALKIN DERTLERİNDEN BİHABERLER”

Açlık çekenlerle karşı karşıya gelmiyorlar; yükselen sesleri de sadece muhalif bir tepki gibi görüyorlar. Ne yazık ki halkın dertlerinden bihaberler. Daha önce yaptığımız teklifimizi tekrarlıyoruz; her vatandaşımıza 1000 TL destek verilmesi gerekir.

Pandemi sürecinden etkilenen esnaflarımızın mutlaka ellerinden tutup, onları ayakta tutmalıyız. İşletmelere; elektrik, doğalgaz, su desteği verilmeli ve kredi paketleri yerine, işletme sahiplerine ve esnafımıza hibe destekleri yapılmalıdır.

“MİLLETİMİZ UMUDU PİYANGO BİLETİNDE ARIYOR”

Üzülerek ifade etmek isterim ki; milletimiz, bütçede bulamadığı umudu şimdi piyango biletinde arıyor. İktidardaki arkadaşlarımız, bizden ayrılıp yeni bir yola çıktıkları zaman; “yolsuzluk, yasaklar ve yoksullukla mücadele etmek” ilkelerini sıkça dile getiriyorlardı ama şimdi bu mefhumları ağızlarına bile alamıyorlar.

Bu arkadaşların değiştirmek istedikleri düzen, kendilerini değiştirdi. Siz, bir yanlışı bin defa da tekrarlasanız; bu, yine yanlıştır. Psikolojik bir şekilde tekrarlama yaparak gerçeği değiştirmek istiyorlar.

“POLİSLER ÇIPLAK ARAMAYI KEYFİ OLARAK YAPAMAZ”

‘Çıplak arama’ mevzusu ile ilgili yönetmelik; “çıplak arama makul ve ciddi emareler bulunursa yapılabilir ve bu arama cezaevi tabibi tarafından gerçekleştirilir” diyor. Yani gardiyanlar ve polisler, bu aramayı keyfi ve yaygın olarak yapamaz.

Mevzuatın ciddi şartlara bağladığı ‘çıplak arama’ hususunun, genel ve psikolojik şiddet biçiminde kullanılmasını asla kabul etmiyoruz. Sınırlı ve şartlı hallere cevaz veren yasal mevzuatın bile keyfe keder uygulandığı bir ülkeden, “hukuk devleti” olarak söz etmek mümkün değildir.

“BAŞÖRTÜSÜ MÜCADELESİYLE İKTİDARA GELENLER ÇIPLAK ARAMA YAPIYOR”

Başörtüsü mücadelesi ile iktidara gelenlerin, insanları çıplak aramaya tabi tutarak onur kırması bir utanç vesilesidir.

Zulüm dünyanın her tarafında artıyor ve bunun en şiddetli olanlarından Doğu Türkistan konusunda, iktidar sessiz kalıyor.

“İKTİDAR İKİ DOĞU’DAN BİRİNİ SEÇMEK ZORUNDA”

Türkiye’de, Çin muhipliğine soyunan bazıları çıkıp, Doğu Türkistan mazlumları ile PKK’yı aynı kefeye koyabiliyor. Bu konuda sessiz kalan iktidar iki ‘Doğu’dan birisini seçmek zorunda; ya Doğu Türkistan’ı seçecek ya da Doğu Perinçek’i.

AK Parti ve MHP’ye gönül veren kardeşlerimiz; sizler, Doğu Türkistan’da yaşanan zulümlere karşı üstünüze düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve kardeşlerimize el uzatılması için gönül verdiğiniz partilere baskı uygulamalısınız.”

Takip Et

20,354BeğenenlerBeğen
17,675TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

AK Parti’de şok istifalar

Son günlerde sık sık istifa haberleriyle gündeme gelen AK Parti'de yeni bir istifa dalgası daha yaşandı. Karaman'da üst üste istifa haberleri geldi. 10 yıldır AK...

Mehmet Özhaseki: Erdoğan ellerimizi açtığımızda duamızdır, secdeye vardığımızda gözyaşlarımızdır!

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videokonferans yoluyla bağlandığı AK Parti Denizli İl Kongresi'nde bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan...

Bir Erdoğan klasiği! Bu sefer de Elazığ’da depremzedelerin kafasına çay attı

Depremin yıl dönümü için gittiği Elazığ'da vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının bitiminde depremzedelerin kafasına konuşma...

Davutoğlu: Erdoğan 2002 AK Parti’sini de terörist ilan eder

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "2002’nin AK Parti’si bugün olsa Erdoğan terörist ilan ederdi" diye konuştu. Davutoğlu AK Parti'nin üzerinde 'Bahçeli vesayeti' olduğunu söyledi. AK...

Editörün Seçtikleri

Southampton Arsenal maç özeti izle

Southampton Arsenal maç özeti izle. FC Cup turnuvasında Arsenal ile Southampton takımları karşılaştı. Maçı kazanan ve tur atlayan Southampton oldu. YouTube Southampton Arsenal maç...

Flaş gelişme! Selçuk Özdağ’a saldırının arkasındaki sır perdesi aralandı

Selçuk Özdağ'a cuma günü gerçekleştirilen saldırının ardında Ankara Ülkü Ocakları çıktı. Saldırıda kullanılan arabanın da Ankara Ülkü Ocakları Başkan yardımcısına ait olduğu bilgisine ulaşıldı. Selçuk...

Pelikan – MHP flörtü mü başladı?

MHP Genel Başkan Danışmanı Yıldıray Çiçek, dün yaptığı paylaşımla bu soruyu akıllara getirdi. Kişisel Twitter hesabından Yekvücut adlı sosyal...

Gine açıklarında bir Türk gemisi Nijeryalı korsanlar tarafından kaçırıldı

M/V Mozart isimli Türk gemisi, Nijeryalı korsanlar tarafından rehin alındı. İlk belirlemelere göre, 19 kişilik mürettebattan 1 kişi öldürülürken, 15 kişi ise...

AK Parti teslim oldu! Sonunda MHP’nin dediği oldu

İlk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği "HDP kapatılsın" tartışmasına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş itiraz etmişti. Bu hararetli tartışma...