Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu o koltuğa oturtulmadı! Tepki çeken protokol uygulaması

Karamollaoğlu o koltuğa oturtulmadı! Tepki çeken protokol uygulaması

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine, basına yansıyan fotoğraflar damga vurdu. Karamollaoğlu Erdoğan’ın yanındaki koltuğa değil daha uzağındaki kanepeye oturtuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe’de bir araya gelen Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na uygulanan protokole ilişkin partiden açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, ‘Görüntüyü kamuoyunun takdirine bırakıyorum’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Beştepe’de 2 saati aşan bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme talebi Saadet Partisi’nden gelirken, Karamollaoğlu’nun tüm parti liderleriyle görüşme programı kapsamında Erdoğan’dan randevu istediği belirtildi.

Erdoğan ile Karamollaoğlu’nun görüşmesi saat 15:00’te başladı; 2 saat 20 dakika sürdü. Erdoğan’ın görüşme başlangıcında Karamollaoğlu’na oturacağı yeri göstermesi ve çekilen kareler sosyal medyada tartışma yarattı.

ERDOĞAN YER GÖSTERDİ

Görüntülerde Erdoğan, Saadet Partisi liderine yanında duran ve görüştüğü isimleri ağırlarken kullanılan koltuk yerine, uzak mesafedeki koltuğu işaret ettiği anlaşılıyor.

Görüntülere ilişkin Diken’e konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, şunları söyledi: “Ev sahibi sayın cumhurbaşkanı ve kendi protokolünü uyguladı. Ancak diğer parti başkanlarına da bu protokol mü uygulanıyor bilemiyorum. Görüntüleri kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”

Görüşme talebinin Saadet Partisi’nden geldiğini söyleyen ve Karamollaoğlu’nun tüm partilerin liderleriyle görüşmek üzere bir program yaptığını hatırlatan Kaya, şöyle devam etti: “Bizim gündemimizde ülkenin ekonomik koşulları, içinde bulunduğumuz adalette ve hukuk alanında yaşanan sorunlar ve ülkedeki temel sorunlar vardı. Bu konuya ilişkin tüm siyasi parti liderleri ile olduğu gibi, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la da bir görüşme gerçekleştirildi. Görüşme talebi tarafımızdan gitmişti.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri