Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu: Padişah sosyal medyaya da göz dikti!

Karamollaoğlu: Padişah sosyal medyaya da göz dikti!

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, büyük tepki çeken sosyal medya düzenlemesinin TBMM’den geçmesini değerlendirdi. İsim vermeden Erdoğan’ı eleştiren Karamollaoğlu, “Bir zamanlar ‘medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir’ demiştik. Anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz dikti” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Sosyal medya düzenlemesinin TBMM’den geçmesini değerlendiren Karamollaoğlu, “Ne yazık ki bu düzenlemeyle Türkiye’nin dünyada imajı daha da sarsılacak ve itibar kaybedeceğiz. Umarım en kısa zamanda yapılan hatalar fark edilir ve dersler alınır. Bir zamanlar biz ‘Medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir’ demiştik anlaşılan o ki padişah sosyal medyaya da göz dikti” diye konuştu.

Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

KABULLENMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Elbette sosyal medyada iftira, hakaret, ahlaksızlık ve trol yapıların önüne geçilmesi gerekir buna hiçbir zaman itirazımız olmadı. Bunları önlemek için yasal alt yapıda çok önemli. Fakat iktidarın önceki uygulamaları ve tavrı bizi ister istemez endişeye sevk ediyor kişi hak ve hürriyetlerini düşünme ifade ve özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik adımları bundan dolayı kabullenmemiz mümkün değil.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri