Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu: TÜİK bölge başkanları değişti, Türkiye düze çıktı!

Karamollaoğlu: TÜİK bölge başkanları değişti, Türkiye düze çıktı!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verileri eleştirdi.

Karamollaoğlu, “Rakamlar ortada, ama gel gelelim son haftalarda sürekli dile getirmek zorunda kaldığımız TÜİK rakamları ise ayrı bir dünyada. TÜİK’ bölge başkanları değişti Türkiye düze çıktı. Hakikaten gülüyoruz ağlanacak halimize. Bizim tavsiyemiz TÜİK çıksın desin ki; Türkiye’de işsizlik tamamen bitti, enflasyon bitti ülke güllük gülistanlık. Onlar da rahat etsin biz de” dedi.

“TÜİK ÇIKSIN DESİN Kİ; ‘İŞSİZLİK TAMAMEN BİTTİ, ÜLKE GÜLLÜK GÜLİSTANLIK OLDU’”

“Rakamlar ortada, ama gel gelelim son haftalarda sürekli dile getirmek zorunda kaldığımız TÜİK rakamları ise ayrı bir dünyada” ifadelerine yer veren Karamollaoğlu, açıklamasının devamında şunları söyledi;

*TÜİK’ bölge başkanları değişti Türkiye düze çıktı! Hakikaten gülüyoruz ağlanacak halimize. Bakınız TÜİK’in son açıkladığı rakamlarda göre; Koronavirüs’ün Türkiye’yi etkisi altına aldığı, işyerlerinin kapandığı, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Nisan ayında işsiz sayısı geçen yıla göre 427 bin kişi azalarak 3 milyon 775 bin kişi olmuş.

*Böylece işsizlik oranı 0,2 puanlık azalış ile yüzde 12,8 olmuş. TÜİK’in bu açıkladığı rakamların garabeti artık bizi güldürmüyor bile. Bizim tavsiyemiz TÜİK çıksın desin ki; Türkiye’de işsizlik tamamen bitti, enflasyon bitti ülke güllük gülistanlık. Onlar da rahat etsin biz de.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri