Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu'ndan "Ekonominin kitabını yazdım" diyen Erdoğan'a jet yanıt

Karamollaoğlu’ndan “Ekonominin kitabını yazdım” diyen Erdoğan’a jet yanıt

Kötüye giden ekonomik tabloyu değerlendiren Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da sert sözlerle eleştirdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medyadan ekonominin bugünkü duruma ilişkin değerlendirmeler yaptı. Karamollaoğlu, ‘yaşanan karamsar iklimi ve kötü tabloyu tersine çevirmekte’ kararlı olduklarını söyledi. Karamollaoğlu, Erdoğan’ın ‘ekonominin kitabını yazdım’ sözlerine de cevap verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden ekonomi ile ilgili paylaşımlar yaptı.

‘KARAMSAR İKLİMİ TERSİNE ÇEVİRMEYE KARARLIYIZ’

Karamollaoğlu paylaşımında “İnsanımız arabasına biniyor, gözü yakıt göstergesinde. Evine geliyor, gözü sayaç göstergesinde. Markete gidiyor, gözü fiyat etiketlerinde! Ekonomi nasıl düzelir arayışı içinde olması gerekenler ise, algıyı nasıl düzeltiriz telaşına düşmüş” dedi.

Karamollaoğlu, mesajında “Biz, bu karamsar iklimi ve kötü ekonomik tabloyu tersine çevirmeye kararlıyız” şeklinde mesaj paylaştı.

‘ÇOK YAKINDA YAŞAYARAK GÖRECEĞİZ’

Karamollaoğlu, paylaşımında “Saadet Partisi iktidarında; -Enflasyon nasıl kontrol altına alınır, -Hayat pahalılığı nasıl son bulur, -Alım gücü nasıl yükselir, -Paramızın itibarı nasıl korunur, -Ekonomi nasıl yönetilir ve tüm bunların kitabı nasıl yazılırmış; hepimiz çok yakında yaşayarak göreceğiz!” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde “Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması” programında yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenmiş ve , “Biz ekonominin kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz. Ya siz neler yaptınız ki?” demişti. Erdoğan konuşmasında, “Ekonomimizi, çalışmadan zenginleşmeyi alışkanlık haline getirmiş bir avuç elite rağmen büyüttük. Hamdolsun bugüne kadar sabit ücretle çalışan kardeşlerimizi enflasyona ezdirmedik, bundan sonra da ezdirmeyeceğiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri