Ana SayfaTürkiyeKaramollaoğlu'ndan TÜGVA için FETÖ benzetmesi

Karamollaoğlu’ndan TÜGVA için FETÖ benzetmesi

TÜGVA üzerinden orduya, emniyete ve kamuya yüzlerce kişinin yerleştirdiğine ilişkin iddialar hakkında konuşan Karamollaoğlu, “Maalesef FETÖ zamanında bu mantıkla çalışmalar zirveye çıkmıştı” dedi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, TÜGVA iddialarına ilişkin, “Maalesef FETÖ zamanında bu mantıkla çalışmalar zirveye çıkmıştı, sonunda başımıza ne kadar büyük bela açtığını görüyoruz. Varsa ki ihtimaldir, o zaman ciddi problemle karşı karşıyayız demektir.” açıklamasında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, “TÜGVA üzerinden orduya, emniyete, kamu kurumlarına yüzlerce kişi yerleştirdiğine dair iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Bu iddialar eskiden beri var. Maalesef FETÖ zamanında bu mantıkla çalışmalar zirveye çıkmıştı, sonunda başımıza ne kadar büyük bela açtığını görüyoruz. Varsa ki ihtimaldir, o zaman ciddi problemle karşı karşıyayız demektir. Bunun kabul edilmesi mümkün olmaz.” sözleriyle cevap verdi.

Karamollaoğlu’nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

‘TERÖRE KARŞI CİDDİ BİR MÜCADELE VERİYORUZ’

Sözlerine Afyonkarahisar’daki servis kazasında hayatını kaybeden öğrencilerin yakınlarına başsağlığı dileyerek başlayan Karamollaoğlu, Suriye’de iki polisin şehit olduğunu anımsatarak, “Biz teröre karşı ciddi bir mücadele veriyoruz, ‘Başarıya ulaştık, artık terör bitti.’ derken haftalık şehit haberleri hiç eksilmiyor. Bugüne kadar yüzlerce askerimiz, polisimiz şehit düştü. Onun karşısında da ‘Şu kadar insan telef oldu.’ deniliyor ama bu terörle mücadelede başarılı olduğumuzun tam da bir işareti değil.” diye konuştu.

‘İKLİM’İ KALKINMA KADAR ÖNEMSİYORUZ’

TBMM’de Paris İklim Anlaşması’nın onaylandığını hatırlatan Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

“Bu hadiseyi önemsiyoruz. Bu anlaşma, 22 Nisan 2016’da New York’ta atfedilmişti, Meclis’ten geçti. Çevre, bizim için kalkınma kadar önemli bir hadisedir. Türkiye’mizde adaletin, hukukun tesis edilmesi kadar önemli bir hadisedir. İçinde rahat yaşayacağımız bir dünya, sağlıklı çevre koşullarıyla hayata geçer. Geçmişte bize emanet edilen bu değerleri, Cenabıhakk’ın lütfu olan havayı, suyu, toprağı, bitki örtülerini, ormanlarımızı mutlaka bizden sonraki nesillere yine onların yaşayacağı rahat bir dünya teslim eder gibi teslim etmek mecburiyetindeyiz.”

‘KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİRİN İLK DEFA 7 YIL ARKA ARKAYA DÜŞTÜĞÜNE ŞAHİT OLDUK’

Ekonomi gündemini de değerlendiren Karamollaoğlu, bir ülkede kalkınma sağlanırsa ekonomik meselelerin daha kolay çözüleceğini söyledi. Türkiye’de hemen hemen her gün yeni zamlarla uğraşıldığını dile getiren Karamollaoğlu, doğal gaz ve elektrik zamları da göz önüne alındığında Cumhuriyet tarihinde bir ilkin yaşandığını, kişi başına gelirin ilk defa 7 yıl arka arkaya düştüğüne şahit olunduğunu savundu.

‘CİDDİ BİR PROBLEMLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Temel Karamollaoğlu, bir gazetecinin, “TÜGVA üzerinden orduya, emniyete, kamu kurumlarına yüzlerce kişi yerleştirdiğine dair iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna, “Bu iddialar eskiden beri var. Maalesef FETÖ zamanında bu mantıkla çalışmalar zirveye çıkmıştı, sonunda başımıza ne kadar büyük bela açtığını görüyoruz. Varsa ki ihtimaldir, o zaman ciddi problemle karşı karşıyayız demektir. Bunun kabul edilmesi mümkün olmaz.” yanıtını verdi.

‘PARTİLERİN BİR ARAYA GELİP KONUŞMASINDAN NEDEN RAHATSIZLAR?’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “6 parti sürekli birbirlerine gidiyor, hava kokluyor, bir yapmadıkları kısır günü kaldı.” sözlerine ilişkin soru üzerine de Temel Karamollaoğlu, “Onlar da kebap partisi yapsınlar, biter gider. Başka ne diyeyim ben buna, laf mı bu? Bir araya gelip, oturursun, konuşursun. Biz hiçbir partiyle konuşmayalım diye bir şey söylemiyoruz, partilerin bir araya gelip konuşmasından bu kadar rahatsız olmanın manası ne?” dedi.

TÜGVA İDDİALARI HAKKINDA

İstanbul merkezli bir gençlik ve öğrenci vakfı olarak kurulan Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) devlet içinde kadrolaşmaya gittiği iddia edildi.

Vakfın ‘ERP’ adlı bir sistem kullanarak kadro verilecek kişiler hakkında sicil listeleri oluşturduğu ve bu kişilerin ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yerleştirildiği ileri sürüldü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri