Ana SayfaTürkiyeKarar Yazarı Akif Beki: Fahrettin Altun Türkçe tivitinde muhalefete sert yüklenirken, İngilizce...

Karar Yazarı Akif Beki: Fahrettin Altun Türkçe tivitinde muhalefete sert yüklenirken, İngilizce tivitte Biden’a karşı dikkatli bir dil kullanıyor

Karar Yazarı Akif Beki, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'u eleştirdi.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, ABD Başkan adayı Joe Biden‘ın sözlerinin 9 ay sonra gündeme getirildiğini belirterek, “‘Superman’i bekler gibi kendisini beklediğini sandığı muhalefetten hak ettiği cevabı aldı. ‘Gölgeni de al toz ol’ diye ağzının payını verdiler. Fakat muhalefet, yine de iktidarın hışmına uğradı. Biden’ın yanı sıra, maruz kaldıkları bu tür ayarsızlıkları da eleştiriyorlar.

Cumhurbaşkanlığından Fahrettin Altun, Türkçe tivitinde muhalefete sert yüklenirken İngilizce attığı tivitte Biden’a karşı daha dikkatli bir dil kullanmış. Yumuşak ve diplomatik. Biden’ın sözleri müdahaleci yaklaşımı yansıtıyor, demokrasiye de Türk-Amerikan ilişkilerinin doğasına da uymuyor şeklinde.” diye yazdı.

Akif Beki, Washington Büyükelçiliği’nin Twitter hesabından tepki paylaşımı yapılmadığına dikkat çekerek, “Sözcü İbrahim Kalın’la Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun sert çıkışan tivitlerini RT dahi etmemişler. Bu kadar dikkat ve temkin ilginç değil mi? Belli ki Biden’la olayı kişisel bir husumete çevirmekten ve bozuşmaktan kaçınıyor iktidar.

Hatta belki de aybedilen taraf olarak, küstahlığını Biden’ın yüzüne hafifçe vurup mahcup etmek ve bir yakınlaşmaya kapı açmak için şimdi gündeme getirildi. Yani başkanlık yarışında ibre açık ara Biden’a döndükten sonra. Allahüalem, psikolojik üstünlük yakalayıp Biden’la arayı ısıtma arayışında yatıyor zamanlamanın sırrı.” ifadelerini kullandı.

SELÇUK ÖZDAĞ GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, dün yayımladığı mesajda “Fahrettin Altun Joe Biden’a yumuşak ve alttan alan mesajlarını İngilizce yazarak Türk kamuyoundan gizleyeceğini mi zannediyor” demişti.

Özdağ, Fahrettin Altun’un ülkemiz muhalefetine bir siyasetçi gibi yüksek perdeden kükrediğini, İngilizce attığı tweetlerde ise Biden’a karşı yumuşak ve alttan alan diplomatik bir dil kullandığını söylemiş, Altun’u memuru olduğu Türk milletine efendi gibi davranmayı bırakarak istifa etmesi çağrısında da bulunmuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri