Ana SayfaTürkiyeKavuk aslında Perinçek'e gitmeliydi! Esprileriyle kırdı geçirdi

Kavuk aslında Perinçek’e gitmeliydi! Esprileriyle kırdı geçirdi

"Yargı altın çağını yaşıyor" diyen Doğu Perinçek'e hem stüdyodakiler hem Fatih Altaylı hem izleyenler inanmakta büyük güçlük çekti.

Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu “Nedir Ne Değildir” adlı programda dikkat çeken diyaloglar yaşandı. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Yargı altın çağını yaşıyor tespitini çok önemsiyorum” ifadesinde bulundu.

Kel Hasan Efendi’den, İsmail Dümbüllü’ye ardından sırasıyla Münir Özkul, Ferhan Şensoy ve Rasim Öztekin’e emanet edilen ve vegüldürü geleneğinin nişanı olan ‘kavuk’ aslında Perinçek’e de verilebilirdi.

Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu “Nedir Ne Değildir” adlı programda dikkat çeken diyaloglar yaşandı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Yargı altın çağını yaşıyor tespitini çok önemsiyorum” derken, moderatör Ersoy ise, “Şu anda Türkiye’de mi, kimin tespiti bu” diye sordu. Perinçek, bu tespitin kendisine ait olduğunu söylerken, bunu da, “Eğer hapishanede 40 bin tane FETÖ’cü varsa PKK’lılar tıkılıyorsa yargı altın çağını yaşıyor. Bu bu kadar basit” diyerek açıkladı.

Tutuklu gazeteciler meselesi

Eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek ise Perinçek’in tespitine karşı çıkarak tutuklu gazetecileri hatırlattı. Şimşek, başta, yaklaşık dört aydır Sincan Cezaevi’nde olan Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız olmak üzere; aylarca cezaevinde tutuklu kalan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ı, Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nu ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel’i hatırlattı.

Şimşek, gazetecilerin haksız tutuklanmasını eleştirdi. Şimşek, gazetecilerin tutuklanması için, “kumpas” ifadesini kullandı.

Öte yandan, programa konuk olarka katılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican da yargının altın çağını yaşamadığını söyledi. Programda, söz konusu konu üzerine çeşitli tartışmalar da yaşandı.

Fatih Altaylı da yazdı

Habertürk yazarı Fatih Altaylı da Perinçek’in sözlerini aşırı komik bulanlardan. İşte Altaylı’nın yazısından bir bölüm… 

Şu günlerde ekranlarda uzak ara en komik bulduğum insan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek.

Beyazıt Öztürk gibi talk şovcuların yokluğunda, büyük kanallarda komedi programı yokluğunda Perinçek haber kanallarını neşelendiriyor, hepimizi güldürüyor.

Doğu Bey, dün akşam Habertürk’te katıldığı televizyon programında  “Türk yargısı şu anda altın çağını yaşıyor” dedi.

Olay yerinde bulunanlar kulaklarına inanamadı.

AK Parti’ye yakın olanlar dahil.

Programı yöneten Mehmet Akif Ersoy bile büyük bir şaşkınlıkla, “Şu anda mı, Türkiye’de mi? Kimin tespiti bu?” diye sorma ihtiyacı hissetti.

Doğu Perinçek “Evet, şu anda Türkiye’de” dedi ve bu muhteşem tespiti kimin yaptığını da açıkladı.

Kendisi yapmıştı.

Ekran başında kahkahayı patlattım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri