Ana SayfaTürkiyeKaybettikleri arkadaşlarını anmak için saygı duruşunda bulunan sağlık çalışanları açığa alındı

Kaybettikleri arkadaşlarını anmak için saygı duruşunda bulunan sağlık çalışanları açığa alındı

Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak suçundan açığa alındılar...

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görev yapan Günseli Uğur ve Arzu Sert, pandemi döneminde hayatını kaybeden sağlık emekçilerini anmak için yaptıkları 1 dakikalık saygı duruşunun ardından 8 Mart tarihinde, rektörlük tarafından açığa alındı.

Rektörlüğün Uğur ve Sert’in açığa alınma nedenini açıklamaması üzerine, DEÜ Rektörlüğü hakkında görevi kötüye kullanmaktan dolayı suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine DEÜ Tıp Fakültesi Başhekimliği, Başhekim vekili Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü imzasıyla Uğur ve Sert’in açığa alınma sebebini açıkladı.

Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada, “Pandemi kurallarına uymayarak çalışanlarımızın sağlığını tehlikeye sokmak, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak ve devletin oluşturduğu sağlık politikalarına ve sosyal hizmetlerine karşı gelmek” ifadelerine yer verildi.

Açığa alınan hemşirelerden Günseli Uğur, “Uzaklaştırılmamıza sebep olarak gösterilen disiplin ve ceza soruşturmalarının içeriğinin, gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur. Biz sendikamız SES’in aldığı karar doğrultusunda yemekhanede Covid-19 sebebiyle kaybettiğimiz sağlık çalışanları için saygı duruşunda bulunduk. Hepsi bu” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri