Ana SayfaTürkiyeKaymakamdan esnafa garip örnek: Uyuşturucu satarak da parayı kazanırsın

Kaymakamdan esnafa garip örnek: Uyuşturucu satarak da parayı kazanırsın

Turgutlu İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz’ın koronavirüs denetimleri sırasında bir esnafla arasında yaşanan diyalog şaşırttı. Ali Yılmaz vatandaşın sözlerine tepki gösterirken “Uyuşturucu satarak da para kazanırsın” ifadesini kullandı. Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz uyuşturucu sözleriyle tepki çekti. İşte koronavirüs denetimleri sırasında esnafla arasında yaşanan o diyalog.

Kaymakamın kahve işletmecisiyle diyaloğu

Koronavirüs denetimine katılan Turgutlu İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, bir kahvehane işletmecisinin “Sandalyeler içeride çok sık olduğu için insanları rahatsız ediyor. Dışarı kaldırıma koyamıyoruz. Ben bu şekilde nasıl para kazanacağım? 25 bin lira kredi çektim, bunu nasıl ödeyeceğim?” diyerek serzenişine “Uyuşturucu satarak da para kazanırsın” yanıtını verdi.

İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirleri genelgesi kapsamında Manisa’nın tüm ilçelerinde denetim yapıldı. Genelge doğrultusunda Turgutlu ilçesinde de cadde, sokaklarda, kafeteryalarda, alışveriş merkezleri ile halkın yoğun olduğu bölgelerde korona tedbirleri yerinde incelendi. Denetimlere Turgutlu İlçe Kaymakamı Ali Yılmaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Halim Karaer ve İlçe Emniyet Müdür V. Halil İbrahim Baştürk ve ilgili kurumların müdürleri katıldı.

Sözcü’de yer alan habere göre, denetimler sırasında kahvehane işletmecisi olan Süleyman Er adından bir yurttaş, Kaymakam Ali Yılmaz’a, Manisa İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan sıfır kaldırım işgaliyle ilgili karar nedeniyle yaşadığı sıkıntıyı anlatmaya çalıştı.

Er, “Sandalyeler içeride çok sık olduğu için insanları rahatsız ediyor. Dışarı kaldırıma koyamıyoruz. Ben bu şekilde nasıl para kazanacağım? 25 bin lira kredi çektim, bunu nasıl ödeyeceğim?” diyerek serzenişte bulundu. Kaymakam Yılmaz’ın ise esnafa yasal yoldan para kazanma ile ilgili verdiği örnek ise şaşkınlığa neden oldu. Yılmaz, “Sandalyelerin kaldırımlarda ve sokaklarda olması yasak. Arkadaş para kazanma yasal olur. Uyuşturucu satarak da para kazanırsın. Kaldırıma sandalye koyman yasalara, valiliğin kararlarına göre aykırı” dedi Kahvehane işletmecisi Er ise kaymakam Yılmaz’a, “Ben o işi yapamam” şeklinde yanıt verdi.

Kaymakam ile esnaf arasında yaşanan kısa diyalog ise kameralara yansırken, görüntülere birçok kullanıcı sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri