Ana SayfaTürkiyeHaklarını alamayan çalışanlar AK Partili belediyeyi bastı

Haklarını alamayan çalışanlar AK Partili belediyeyi bastı

Kayseri’de haklarını alamadıkları gerekçesiyle özel halk otobüsü işletmecileri AK Partili Kayseri Büyükşehir Belediyesi binası önünde toplandı.

Çevik kuvvet ekipleri belediye önünde geniş güvenlik önlemleri alırken, otobüs işletmecileri AKP’li Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile görüşmek istedi.

AKP’li başkan ile görüşemeyen işletmeciler, “Biz ekmeğimizin derdindeyiz. Kimse esnafı düşünmüyor. Zarar ediyoruz. Bu kadar polis nedir? İnsan vatandaşından korkar mı? Oy isterken geliyorsunuz ama…” diye tepki gösterdi.

Mağduriyetlere isyan var

Kayseri’de halk otobüsçüleri hak ettiklerini alamadıkları, verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Belediye binası önünde eylem yapan otobüs sahipleri, kilometre ücretlerinin 6.24’ten 5.84’e çekildiğini ifade ederek, yaşadıkları mağduriyete isyan etti.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı belediye binası önünde AKP’li Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’la görüşerek sorunlarını iletmek isteyen esnafın bu talebi kabul edilmedi. Duruma tepki gösteren esnaf, “Belediye başkanı bizimle görüşmek istemiyor. Böyle bir şey olabilir mi? Biz ekmeğimizin derdindeyiz. Kimse esnafı düşünmüyor. Zarar ediyoruz. Bu kadar polis nedir? İnsan vatandaşından korkar mı? Oy isterken geliyorsunuz ama” şeklinde tepki gösterdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri