Ana SayfaTürkiyeKayseri Üniversitesi Rektörü, "Yabancı menşeli" olmak şartıyla 567 bin TL bedelle araç...

Kayseri Üniversitesi Rektörü, “Yabancı menşeli” olmak şartıyla 567 bin TL bedelle araç kiraladı

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa, toplam 567 bin TL ödeyerek biri 4X4 olmak üzere iki araç kiraladı

Kayseri Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, 2 Şubat’ta, “36 aylığına iki adet sürücüsüz araç kiralama” ihalesi açtı. İhale için hazırlanan şartnamede, araçlardan biri özel olarak tanımlandı. Buna göre, 4X4 olmasını istenilen aracın en az 2020 model ve siyah olması da talep edildi. Çok sayıda lüks özelliğin sıralandığı teknik şartnamede ayrıca, kiralanacak aracın uzunluğu, genişliği, depo kapasitesi, bagaj yüksekliği gibi ölçüler de belirtildi. Tüm ayrıntılarıyla tariflenen ve özellikle, “Yabancı menşeli” olması istenilen aracın Rektörlük Makamı için çalıştırılacağı kaydedildi.

REKTÖR ROF. DR. KURTULUŞ KARAMUSTAFA

4X4 aracın yanında görece daha az lüks binek araç da kiralamak istedi. Bu aracın bazı özellikleri de ihale dosyasında ayrıca belirtildi ancak bu sefer, “Yabancı menşeli” olma koşulu aranmadı.

Araçlar özellikle tarif edilerek çıkılan ihaleye yedi şirket teklif verdi. Değerlendirme sonucunda Yeni Yurduseven isimi firmayla 567 bin 360 TL’lik sözleşme imzalandı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri