Ana SayfaTürkiyeKazanmak imkansız mı olacak? Milli Piyango'da Demirören dönemi! 49 olan numara sayısı...

Kazanmak imkansız mı olacak? Milli Piyango’da Demirören dönemi! 49 olan numara sayısı 90’a mı çıkıyor

Demirören döneminin başlamak üzere olduğu Milli Piyango, tutturma/kazanma ihtimalinin düşürülmesi tartışmalarıyla gündemde.

Milli Piyango’nun özelleştirilmesi süreci sonlanmak üzere. Milli Piyango’da yüzde 51 paya sahip olan Yıldırım Demirören vaatleriyle gündemde.

1926’dan beri Türkiye’nin en köklü kurumlarından olan Milli Piyango, 1 Ağustos itibariyle devletten, Demirören Grubu ile İtalyan Sisal şirketinin ortaklığından oluşan Sisal Şans’a geçiyor. .

Demirören-Sisal ortaklığının sıraladığı vaatler şu şekilde:

  • 2019’da yüzde 47.5 olan ikramiye dağıtım oranı, yeni dönemde yüzde 59’a yükselecek. 
  • Yeni Kazı Kazan oyunu olan ‘Altın’, Şans Dağı ve 12 Ay gibi yeni oyunlar başlatılacak. 
  • Kazı Kazan’da oyunculara 200 bin TL’den, 1 milyon 200 bin TL’ye varan miktarlarda büyük ikramiye kazanma şansı sunulacak. 
  • Çılgın Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara yenilenecek.
  • Çılgın Sayısal Loto’da büyük ikramiyenin 250 milyon TL’ye ulaşması beklenirken, Sayısal Loto ve Süper Loto çekilişleri bundan böyle haftanın 3 günü gerçekleştirilecek. 
  • Bir klasik olan Milli Piyango her zamanki günlerinde çekilecek. 
  • Yılbaşı çekilişinde 100 milyon TL kazanma fırsatı sunulacak. 

Milli Piyango’da yeni dönemin ilk çekilişi ertesi gün: 2 Ağustos’ta 25 milyon TL ikramiyeli Çılgın Süper Loto çekilişi var. 3 Ağustos’ta ise 50 milyon TL ikramiyeli Sayısal Loto. 

Sayısal lotoda yeni düzenlemeler yolda

Türkiye Varlık Fonu önce ilk yıl için 7.5 milyar lira hasılat garantisi ve 10 yıl boyunca hasılatta enflasyon oranında güncelleme istemişti. Daha sonra şartnameyi revize ederek 10 yıl için 28 milyar liralık hasılat garantisine çıkardı. Bu, yıllık 9.3 milyar liralık hasılat garantisi anlamına geliyor. 

İki yıl önce, 2018’de Milli Piyango’nun hasılatı 3.4 milyar TL’ydi. Demirören-Sisal, 3.4 milyarı, 9.3 milyara nasıl çıkacak? 

Milli Piyango’yla başta ilgilenen Doğan Online-Intralot, IGT ve Sazka şirketleri, hasılat garantisi artırılınca teklif vermekten vazgeçmişti. Tek teklif, Demirören-Sisal’den geldi. 

Rivayete göre Milli Piyango’da tutturma/kazanma ihtimalini düşürmeye yönelik değişiklikler gündemde. Mesela Sayısal Loto’da 49 olan numara sayısının 90’a çıkarılmasının değerlendirildiği konuşulmuştu. 54 sayı bulunan Süper Loto’da da ikramiye için 6 yerine 6+1 tutturulmasının planlandığı, aylarca sürebilecek devirler yoluyla şirketin kasasındaki nakdin büyümesinin planlarının yapıldığı da konuşulanlar arasındaydı. 

Sisal Şans CEO’su Selim Ergün önceki gün, “Yenilediğimiz marka kimliğiyle satış kanallarını artıracak, online platformda oynanabilen oyunları hedef kitleye sunarken bayi ağımızı da genişleteceğiz” dedi. 

Yükset teminatlar yatıran, mekan yatırımı yapan mevcut bayiler bu açıklamayı, “Düşük kârlar yetmiyormuş gibi bir de kazancımıza yeni ortaklar geliyor” diye yorumladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri