Ana SayfaTürkiyeKazı esnasında patlama oldu!

Kazı esnasında patlama oldu!

Erzurum’da yapılan yol çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patladı. Çalışan iş makinesinin boruya vurması ile büyük patlama yaşandı. Şans eseri ölen ve yaralanan olmadı. Patlamanın olduğu çevre binalardaki vatandaşlar uzun süre olayın şokunu atlatamadılar.

Gece yapılan yol yapım çalışmalarında doğal gaz borusu patladı. Olay yerine kimse yaklaştırılmadı.
Erzurum’un Yakutiye ilçesinde gece yapılan yol çalışmaları sırasında Doğalgaz borusu patladı. 80 Santimetre kalınlığında olan boru uzun uğraşlar sonucunda onarıldı.

Ömer Nasuhi Bilmen erkek öğrenci yakınında patlayan Doğalgaz borusu yurttaki öğrencilerin derin korku yaşamasına sebep oldu. Olay akşam saatlerinde yaşandı. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yapılmak istenmeyen yol çalışmaları akşam saat 21:00” da başlatıldı. Kazı sırasında MST modelli kiralık iş makinesinin dişleriyle temas eden doğalgaz borusu büyük bir sesle patladı.
Patlamanın ardından iş makineleri bölgeden uzaklaştırılırken olay yerine yaya ve araçlar yaklaştırılmadı.

Borunun patladığı yere toplanan bir grup meraklı vatandaşı, zabıtalar uzun uğraşlar sonucunda olay yerinden uzaklaştırdı. Patlamadan kısa bir süre sonra gelen Palen doğalgaz ekipleri, boru hattındaki gaz alışverişini kesti. Yara alan borunun onarılmasıyla yarım kalan kazı işlemi kaldığı yerden devam etti. Borunun onarıldığını gören bölge halkı rahat nefes aldı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz