Ana SayfaTürkiyeKazanılmış hakların en büyük teminatı Gelecek Partisi! Sema Silkin'den endişeli muhafazakarlar için...

Kazanılmış hakların en büyük teminatı Gelecek Partisi! Sema Silkin’den endişeli muhafazakarlar için muhalefete deklarasyon çağrısı

Endişeli muhafazakarlar AK Parti giderse “bize ne olacak” diye düşünüyor. Kazanılmış haklar, başörtüsü özgürlüğü, kamuda çalışabilme hakkının resme girmesi söz konusu olabilir mi? Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin, öncülüğünü yaptıkları kazanılmış haklar konusunda muhalefete de bir çağrıda bulundu.

Medyascope adlı YouTube kanalında endişeli muhafazakarlar ve kazanılmış hakları meseleyi konuşuldu. İşte Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin’in mesele hakkındaki değerlendirmesi.

Sema Silkin: Endişeli muhafazakarları iktidarın elinden kurtarmak için bir deklerasyona ihtiyaç var

Bir samimiyet ortaya koymalıyız. Bunu bütün muhalefet yapmalı. Sahip olduğu hakları kaybedeceğinden endişe duyan insanları iktidarın elinden kurtarmak için sözlü ya da yazılı bir deklerasyon ortaya koymalıyız.

Biz kazanılmış haklar konusunda Gelecek Partisi olarak bunun taahhüdünü veriyoruz zaten. Bunu diğer muhalefet partileri için de söylüyorum. İktidara kim gelirse gelsin demokrasiye aykırı tutumlar asla yaşanmayacaktır. Biz Gelecek Partisi olarak bu inisiyatifin öncülüğünü de yapıyoruz.

Endişeli muhafazakarların yaşadığı tedirginliği bu camiadan gelmiş insanlar olarak, kamuoyuna yansımadan önce görüyoruz. Bizim öncülüğümüzde kazanılmış haklar konusunda başlayan bir hazırlık var zaten. Çok uzun zamandır diğer muhalefet partileriyle de görüşüyoruz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri