Ana SayfaTürkiyeİlahi komedya! Payitaht Abdülhamid ile Davutoğlu'nu korkutmaya çalışmak

İlahi komedya! Payitaht Abdülhamid ile Davutoğlu’nu korkutmaya çalışmak

Payitaht Abdülhamid dizisinin son bölümünde (110. Bölüm) Ahmet Davutoğlu’na mesaj olarak yorumlanan skandal bir sahne dikkat çekti. Davutoğlu’nu Payitaht Abdülhamit gibi bir diziyle korkutmaya çalışmak aynı zamanda son derece garip bir durum olarak da kayıtlara geçti.

Önce Davutoğlu’nun geçmişte yine kendisine Payitaht Abdülhamid ile mesaj verilmesine cevabını hatırlayalım.

Hükümet, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na bir kez daha Payitaht Abdülhamid dizisiyle mesaj gönderdi. Ancak bu kez mesaj çok daha sert ve terbiyeden yoksundu.

İşte Ahmet Davutoğlu’na sert bir mesaj olarak yorumlanan dizide Abdülhamid’in dilinden dökülen o hikaye…

Sicili Osmani’de bir paşa geçer. Şöyle bahsederler. Kibirli, haset, divane, meşrep ve kötü bir şahıs. Hain Ahmet Paşa. Hainliği sonradan lakap olarak aldı. Öldükten sonra.

Haset kötüdür. Hasedine yenik düştü. Niçin sadrazam olamadı diye içindeki ses beynini yemeye başladı. Mısır’da sultanlık ilan etti. Dedem Kanuni Süleyman han Ayaz Paşa’yı üzerine yolladı, kellesini aldırdı, haseti de, kini de divaneliği de yerin dibine girdi.

Hain Ahmet Paşa’ya şeytan, şöhret ve makam sevgisiyle yaklaşmış. Sadrazam olacağını düşünen paşaya makam verilince gözünü makam hırsı bürümüş.

Sahne videonun 31-34. dakikalarında.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri