Ana SayfaTürkiyeKemal Belgin'in Fenerbahçe'ye FETÖ belgelerini sallaması tepki çekti

Kemal Belgin’in Fenerbahçe’ye FETÖ belgelerini sallaması tepki çekti

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un savcılarla ilgili sözlerinin ardından Kemal Belgin’in canlı yayında FETÖ üyesi olmaktan ya hepse girmiş ya da ülkeden kaçmış hakimlerin, savcıların belgeleriyle Fenerbahçe’yi tehdit etmesi büyük ses getirdi.

Fenerbahçeli twitter hesabı 12 numara Kemal Belgin’in sözlerine tepki gösterdi.

Fenerbahçeli gazeteci Ahmet Ercanlar da Kemal Belgin’in Fenerbahçe üyeliğinden atılması için dilekçe vereceğini açıkladı:

Fenerbahçe’yi şike ile suçlayan Kemal Belgin’in kongre üyeliğinden atılması için bir üye olarak dilekçe vereceğim. Tüm Fenerbahçe kongre üyelerinin bu konuda rekor bir katılımla dilekçe vermesini rica ediyorum.

Kemal Belgin canlı yayında Fenerbahçe için ne demişti?

26.04.2011 saat öğlen 1’i 33 geçe. Diyaloğu aynen naklediyorum. 

Aziz Yıldırım ‘efendim’. Telefon geliyor ona ‘efendim’ diyor. Mehmet Şekip Mosturoğlu konuşuyor.

Başkanım oranın eşrafından olan arkadaş bugün gitti tarlalara bakmaya, köylülerle konuşmaya.

Tamam Tamam. 7 gibi gelecek. Tamam oldu başkanım.

Siz savcıları göreve çağırmışsınız ya. Sizin tarlalar, çiftçiler, eşraf falan mı var? Siz önce aynaya bakacaksınız. Ha Federasyonu eleştirirsiniz, VAR’ı eleştirirsiniz, hakemleri eleştirirsiniz, penaltımızı vermedi dersiniz. Federasyona müracaat edebilirsiniz. Ama savcıları göreve çağırdığınız zaman ben estağfirullah derim size. Dönüp aynaya bakacaksınız savcı kelimesini kullanıyorsanız eğer.

Ne olmuştu?

Fenerbahçe, internet sitesinden yaptığı açıklamayla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili savcıları göreve çağırdı. Açıklamada, Kayserispor-Fenerbahçe maçının ardından yapılan açıklamalar ve VAR hakemleri ile ilgili iddialar hakkında araştırma yapılması gerektiği ifade edildi.

Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

”Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futboluna ve tüm paydaşlarına olan saygımız ve sorumluluğumuz dolayısıyla oynanan her maçın, yaşanan her olayın ardından sıcağı sıcağına açıklama yapmama, kanal kanal gezmeme konusunda kararlı bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz.

Biz bu duruşumuzu kararlı ve duyarlı şekilde koruma noktasındayken futbolun bazı paydaşlarının ise ne yazık ki bu sorumluluktan giderek artan bir şekilde uzaklaşarak hareket ettiğini görmekteyiz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz