Ana SayfaTürkiyeFlaş açıklamalar! Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığına aday mı oluyor?

Flaş açıklamalar! Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığına aday mı oluyor?

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı adaylığı için konuştu. Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? Kılıçdaroğlu soruya yanıt verdi.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin başlattığı Kemal Kılıçdaroğlu ve cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasına Kılıçdaroğlu bizzat nokta koydu. Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı için konuştu. Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? Kılıçdaroğlu soruya yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili, “Bakın tek adam rejiminde hiçbir tartışma yok. Herkes bir kişiyi gösteriyor. Peki biz ne diyoruz? Millet ittifakıyız demokrasiye bakıyoruz. Ali mi oldu Veli mi oldu önemli değil. Cumhurbaşkanı nasıl olacak, yetkileri nasıl olacak? Bunun üzerinde durmamız lazım” dedi.

Asıl sorulması gereken soru

Kılıçdaroğlu, “Bana göre sorulması gereken soru şu. Halk nasıl Cumhurbaşkanı adayı istiyor? Cumhurbaşkanı tek aday mı olsun her şeye o mu karar versin? Cumhurbaşkanı taraflı mı olsun tarafsız mı olsun? Cumhurbaşkanı mal varlığından ötürü kendisine yönelik suçlamaları geçiştiren biri mi olsun, yargıya müdahale mi etsin? Cumhurbaşkanı ailesiyle beraber mütevazi bir hayat yaşasın yoksa toplumdan kopuk mu olsun?” dedi.

CHP lideri “Benim düşüncem şu; Bakın tek adam rejiminde hiçbir tartışma yok. Herkes bir kişiyi gösteriyor. Diyorlar ki, bizi de besliyor dünyanın parasını aktarıyor, dolayısıyla bizim adayımız belli. Peki biz ne diyoruz; Millet ittifakıyız demokrasiye bakıyoruz. Ali mi oldu Veli mi oldu önemli değil. Cumhurbaşkanı nasıl olacak, yetkileri nasıl olacak? Bunun üzerinde durmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri