Ana SayfaTürkiyeKemal Kılıçdaroğlu: İşte o kişi Mansur Yavaş

Kemal Kılıçdaroğlu: İşte o kişi Mansur Yavaş

Ankara’dan büyükşehir belediye başkan adayı olarak Mansur Yavaş’ı aday gösteren Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iddiaları acıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, Ankara’daki aday tanıtım toplantısında “Mansur Yavaş önümüzdeki beş yıl içerisinde Ankara’yı dünyanın merkezi haline getirecek” diye konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Kılıçdaroğlu: O kişinin adı Mansur Yavaş’tır

“Ankara’yı Ankara yaptılar. O bozkırı yemyeşil bir Ankara yaptılar. Yemyeşil bir Ankara’ya dönüştüren o yıllarda çaba harcayan bütün Ankaralı büyükleri selamla ve saygıyla anıyoruz. Bozkırı yeşilliğe dönüştüren o dönemin kahramanları, bugün beton Ankara ile bir beton ormanı ile karşılaşmamızı asla düşünmüyorlardı. Onlar güzel bir Ankara’yı sürekli kılmak istiyorlardı. Ama olmadı bu. Bir beton ormanıyla karşı karşıyayız. Ama bunu değiştireceğiz. Bunu kiminle değiştireceğiz? Bir kişiyle değiştireceğiz. Bir kişinin iradesiyle, kararlılığıyla değiştireceğiz. O kişinin adı Mansur Yavaş.

Ben gittiğim her yerde belediye başkan arkadaşlarımdan üç şey isterim. Bir, hiç kimsenin emeğiyle oynamayacağız. Ankara Büyükşehir’de veya diğer belediyelerde çalışan herkesin iş güvencesi sayın Yavaş olacak. Herkesin aşına ve işine saygı gösterilecektir.

İki; biz sosyal demokratlar, her kuruşun hesabını millete vermeyi onurlu görev kabul ederiz. Sayın Mansur Yavaş, harcadığı her kuruşun hesabını millete verecek. Ve üç; hiç kimseyi ama hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Sayın Mansur Yavaş da aynı politikayı güdüyor. Hangi partiden olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun insansa, sorunları varsa o sorunları çözmek bizim boynumuzun borcudur. Biz insanımızı seviyoruz.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın açıklamaları…

Mansur Yavaş: Ben kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım

Bizler kavgaya, çatışmaya, husumete gelmiyoruz. Kardeşliğimizi pekiştirmeye, Ankara’mızı huzurlu ve sağlıklı kent haline dönüştürmeye geliyoruz. Nefret dilini kendimizden uzak tutacağız. Bizler 31 mart akşamı seçimi kazandığımızda kendimizi zafer kazanmış saymayacağız. Bu savaş değil ki, ne zaferi. Kim olursa olsun karşımızdakini bütün kimliklerden bağımsız sadece insan olarak görüceğiz. Ben kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım. Hizmeti ihtiyaç ve aciliyet sırasına göre dağıtacağız.

Mansur Yavaş: Sosyal yardımlara devam

Sosyal yardımlara devam edeceğiz. Yardımları yaparken kameralarla gitmeyeceğiz. Hiç bir ihtiyaç sahibini rencide etmeyeceğiz.

Çarpık kentleşmeye ve ranta dayalı imar uygulamalarına izin vermeyeceğiz.Yatay mimariyi özendirip sağlıklı şehirler meydana getirmeyi planlıyoruz. Ankara’yı betona değil, yeşile boğacağız.

İşsizliğin azalması için gerekli hamleleri yaparken diğer yandan turizmde çeşitliliği arttırmayı planlıyoruz. Kadınlara, emeklilere, gençlere, çocuklara, yaşlılara, engellilere huzurlu ve mutlu yaşayabilecekleri Ankara vaat ediyoruz. Tarımı destekleyeceğiz, üretici ve alıcıyı buluşturacağız.

Yavaş: Ankaragücü Kulübü’nü sizler yöneteceksiniz

Belediye başkanlığı belediye başkanlığı yapacak, kulübü de sizler yöneteceksiniz. Lisansı amatör sporcu olarak sporun tüm çeşitlerin destekleyeceği bir yapıyı oluşturacağız. Ankara’nın doğru dürüst stadı yok. 25 yıldır milli maç yok.

Belediyedeki görevimize başladığımızda ilk icraatımız makam araçlarının sayısını azaltmak olacak. Şahsımın ki de dahil olmak üzere belediye ait araçlarının çakarlarını sökeceğim. Özel işimize belediye araçlarıyla gitmeyeceğiz.

Planı programı olmayan ölü doğmuş onlarca proje var. Yapılan iyi şeyleri yıkmaya gelmediğimiz gibi hatalı bulduğumuz projeleri ıslah ederek millete kazandıracağız. Artık bu müsrifliğe dur deme zamanı geldi.

Mansur Yavaş: Türkiye’nin kalbi Ankara’dır

Ankara belediyesinin reklam yapmasının ne gereği var. Onun başka rakibi yok ki. En büyük kutuplaşma Ankara’da. En zenginler ve en fakirler bir arada yaşıyor. Bu şehir, birbirini görmeyen birbirini tanımayan ortak kentlilik bilinci ortadan kaldırılmış bir kent haline geldi. Oysa Türkiye’nin kalbi burası.

Proje yarıştırmayacağız. Gerçek proje halkın öncelikle ihtiyacı olan projelerdir. Seçimi kazanınca rakiplerin akılcı projelerini özenli şekilde hayata geçirmeye çalışacağız.

Devletimizin en tepesinden en alt birimi olan muhtarlara kadar uyum içinde ilişki sürdüreceğiz. Ankara’da yerleşim Ankara’nın toplam arazisinin yüzde 3’üne sıkışmış vaziyette. Bundan sonra kentin 50 yılını bu ölçülerini dikkate alarak planlayacağız.

Sadece şu anda devam eden inşaatlar tamamlandığında bu şehrin trafiği dünyanın en kötüsü olacak. Bundan sonra imar rantları kamunun lehine belediye aktarılacak. Belediyecilikte plan ve bilgi dönemi başlıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,691TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz