Ana SayfaTürkiyeKemal Kılıçdaroğlu'na kim yumruk attı! Osman Sarıgün tutuklandı

Kemal Kılıçdaroğlu’na kim yumruk attı! Osman Sarıgün tutuklandı

Kemal Kılıçdaroğlu şehit Yener Kırıkçı’nın evinde yumruklu saldırıya uğradı. Kemal Kılıçdaroğlu’na kim yumruk attı, saldıran kişinin kimliği belli mi merak konusu! Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin şehidin akrabası olup olmadığı hala araştırılıyor. Araştırmalar sürerken gözaltına alınan Osman Sarıgül Kılıçdaroğlu’na yumruk attığını söyledi. Osman Sarıgül tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara’daki şehit evinde Kemal Kılıçdaroğlu kimin saldırı hala net şekilde kamuoyuna paylaşılmadı ancak gelen bilgilere göre Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı da 6 şüphelinin ismi, kimliği belirlendi. Şüpheliler için gözaltı an meselesi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan saldırının ardından ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uğradığı linç girişiminin ardından genel merkeze gelerek partililere seslendi. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve oğlu Kerem de saldırının ardından partiye geldi. Kılıçdaroğlu, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” dedi ve bu saldırının Türkiye’nin birliğine yapılmış bir saldırı olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, “Onlar sanıyorlar ki Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Bir milim geri adım atmayacağım. Biz bu ülkenin bütünlüğünü ve birliğini savunuyoruz. Beni asıl üzen; siz nasıl bir şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz? Saldırıya uğradım diye üzülmedim. Bir canım var, bu ülkenin bekası, huzuru, bu ülkenin kalkınması için bir can gerekiyorsa o canı vermeye de hazırım” dedi.

Gazeteci Melis Alphan yumruk atan kişinin kaçtığını söyledi.

Kim yumruk attı, saldıran kim?

Ana muhalefet partisi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na saldıran, yumruk atan kişinin kimliği üzerine duruyor! Saldıran kişinin şehit Yener Kırıkçı’nın akrabalarından biri olmama ihtimali kuvvetle muhtemel mi? Gelen son bilgilere göre güvenlik güçleri saldıran 6 kişinin kimliklerini tespit etti. Gözaltılar an meselesi.

Araştırmalar sürerken gözaltına alınan Osman Sarıgül Kılıçdaroğlu’na yumruk attığını söyledi. Osman Sarıgül tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz