Ana SayfaTürkiyeKemal Kılıçdaroğlu'ndan yüzde 48 zamma tepki: Zırvalıklarla karşı karşıyayız

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yüzde 48 zamma tepki: Zırvalıklarla karşı karşıyayız

Sanayi için enerjiye yapılan yüzde 48’lik zamma tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Zırvalıklarla ve saçmalıklarla karşı karşıyayız” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası ziyaretinin ardından bu defa TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile görüştü. Enerjiye yapılan yüzde 48’lik zamma tepki gösteren Kılıçdaroğlu, ”Saray, enerjiye yüzde 48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım. Saat 17.00’de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşeceğim” açıklaması yapmıştı. Kılıçdaroğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Zırvalıklarla ve saçmalıklarla karşı karşıyayız” dedi.

Döviz kurlarındaki yükselişin ardından ekim ayında Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki kritik görüşme sonrası ”Zam yağmuru gelecek, her alanda ciddi sorunlar çıkabilir. Kara kış fonu oluşturulması gerektiğini söylemiştim. Fakirin hakkını hukukunu korumak açısından bir fonun oluşturulması gerektiğini ifade ettim.” açıklamasında bulunmuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu kez de enerji gelen yüzde 48’lik zammın ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıolu ile görüştü. Kılıçdaroğlu, “Saray, enerjiye yüzde 48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım” demişti.

Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret edeceğini Twitter hesabından duyuran Kılıçdaroğlu şu paylaşımda bulundu:

”Saray, enerjiye %48 zam yapıp yükü sanayiye yıktı. Buna sessiz kalmayacağım. Türkiye’nin işletmelerini korumak için birlikte ne yapabileceğimizi konuşmak üzere saat 17.00’de TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeye gidiyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri