Ana SayfaTürkiyeKemal Özkiraz'dan Pelikan yorumu: Yapacakları hiçbir kötülük sürpriz olmaz

Kemal Özkiraz’dan Pelikan yorumu: Yapacakları hiçbir kötülük sürpriz olmaz

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, Medya Notu’na Pelikan Çetesi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Selim Temurci hakkında suç duyurusunda bulunan örgütle ilgili olarak Medya Notu’na konuşan Özkiraz, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Son günlerde pelikan denilen bu gruba aidiyeti sır olmayan isimler, bu grupa pelikan yahut pelikan terör örgütü yahut da pelikan çetesi denmesini sucmus gibi yazmaktaydılar.

Hemen akabinde suç duyurusu geldi.

Onun arkasından ise tek vücut isimli propaganda hesabından benim de dahil olduğum bazı muhalif isimlerin bu grup ile ilgili paylasimlarindan bir fişleme videosu yayınladılar.

Videoyu hazırlarken adalet bakanının ifadesiyle “geçmişte aynı tastan yedikleri” bir kaç tescilli Gülenistin paylasimlari ile bizim paylasimlarimiz harmanlanmisti ki ” bunlar da mı fetocüymüş” diye düşünülsün.

Yani bu işler için tıpkı eskiden eski ortaklarıyla yaptıkları gibi zemin hazirlamislardi.

Bu yüzden olan ve olacaklar bana sürpriz gelmiyor.

Cumhurbaşkanı ziyaretiyle yol verdi

Ortada Cumhurbaşkanının karargahını ziyaret ettiği bir yapılanma var. Yapacakları hiçbir kötülük sürpriz olmaz. Çünkü Cumhurbaşkanı onları ziyaret ederek bundan önce yaptıkları her şeyi -pelikan darbesi dahil- sahiplendiği gibi bundan sonra yapacaklarına da yolvermiş oldu.

Uzunca bir süredir hiçbir şey bana sürpriz gelmiyor ancak bazen yapılanlar şaşırtmasa da acı acı gulümsetiyor.

Mesela 15 Temmuzda Ak Parti il binasından askeri püskürten il başkanını, kazanan tarafa “yatmak için” 16 temmuzu bekleyen bir gruba değişilmesi gibi.

İster 15 Temmuz kahramanı ol ister geçmişte azılı bir AK Parti karşıtı ol, akparti ve Erdoğan için makbul insan olma kriteri bugün ne söylediğindir, bugün Erdoğan’ı desteklersen makbulsün.

Erdogan’a muhalefet yaptığın ilk anda ise düşmansın.

Temurci’nin başına gelen de budur.

Onun kim olduğu Erdoğan ya da pelikan icin onemli değil.

Biat edip etmediği önemli.

Bu arada Sayın Temurci ve siyaset yaptığı ekibe de bir eleştiri yapmak gerekli.

Sürekli olarak Pelikan vs demek Erdoğan’ı tam da istediği gibi “Erdoğan iyi Çevresi kötü” gibi bir konfor alanında bırakıyor.

Unutmamak lazım ki Pelikan Erdoğan’ın fikrini zehirlemiyor. Erdoğan’ın gücü ve imkanları bu grubun zihnini zehirliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri