Ana SayfaTürkiyeKenan Kıran Şehir Üniversitesi için gösterdiği hassasiyeti Demirören için gösterebilecek mi?

Kenan Kıran Şehir Üniversitesi için gösterdiği hassasiyeti Demirören için gösterebilecek mi?

Sabah gazetesinde yayınladığı haberle hem eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hem de Türkiye’nin en başarılı üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Şehir Üniversitesi zan altında bırakmaya çalışan Kenan Kıran’ın geçmişte yaptığı haberler ve Pelikancılarla bağlantıları kafalarda soru işaretleri yarattı. 

Yeni Akit’i yönettiği zamanlarda sık sık Demirören medyasını hedef alan haberler yapan Kenan Kıran, Sabah’a transfer olduktan sonra çizgisini neredeyse 180 derece değiştirdi. Artık Demirören ile tek satır yazmıyor. Acaba bunun sebebi patronu Ömer Faruk Kalyoncu’nun kardeşi Haluk Kalyoncu’nun Yıldırım Demirören’in kızıyla evlenmesi olabilir mi?

Pelikancıların köşkü olarak bilinen Sabah gazetesinde haberler yapan ve Barlas ailesine de çok yakın olan, sık sık A Haber’de onların programına konuk olan Kenan Kıran haberlerini belli yerlerden talimatlar üzerine mi yazıp kurguluyor? 

Akıllarda yer eden sorulardan birkaçı şunlar: Kenan Kıran, Pelikancıların başı olarak hareket eden Süheyb Öğüt’e yakınlığıyla biliniyor. Kolkola fotoğrafları bile var. İstanbul Şehir Üniversitesi haberini Süheyb Öğüt’ün talimatlarıyla mı yaptı? (Kamuoyunda Pelikan Vakfı olarak bilinen Bosphorus Global Yönetim Kurulu Baskani ve Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan’in eşi olan Süheyb Öğüt)

Bir diğer soru da şu: Kenan Kıran Yeni Akit’in başındayken Demirören Medya hakkında onlarca usulsüzlük ve kaçak yapı haberi yaptı. Sonrasında Kalyoncularla Demirören’in kızı evlenince birdenbire bu haberler de bıçak gibi kesildi. Biz yine iyi niyetle soralım. Kenan Kıran İstanbul Şehir Üniversitesi için gösterdiği hassasiyeti yeniden Demirören’in ‘kaçak’ yapıları için gösterebilecek mi?

Kalyoncu ile Yelda Demirören’in düğünü

Sabah gazetesinin patronunun kardeşi Haluk Kalyoncu ile Yıldırım Demirören’in kızı Yelda Demirören bu yılın Nisan ayında Çırağan Sarayı’nda çok konuşulan bir düğünle evlenmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz