Ana SayfaTürkiyeKenan Sofuoğlu'nun 'emirerlerim' fotoğrafı istifa getirdi

Kenan Sofuoğlu’nun ’emirerlerim’ fotoğrafı istifa getirdi

Bacaklarını masaya uzatmış şekilde ’emirerlerim’ notuyla danışmanlarının fotoğrafını paylaşan AK Partili Kenan Sofuoğlu’nun bu davranışı istifa getirdi.

Bostanoğlu istifa etti

AK Partili Kenan Sofuoğlu’nun tepki çeken sosyal medya paylaşımıyla ilgili tartışmalar, “Emireri” olarak fotoğrafta yer alan danışman Semih Bostanoğlu’nun açıklamasıyla yeni bir boyut kazandı. Ancak açıklama çok sayıda milletvekilinin tepkisine yol açınca Bostanoğlu, danışmanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Onu hataya biz düşürdük

Bostanoğlu sosyal medya hesabından önce şu mesajı paylaştı: 

“Meclis’teki milletvekillerinin danışmanlara yaptıkları muameleleri gördük. 600 milletvekili içinden iddia ediyorum Kenan abim kadar danışmanlarına değer veren, yediği içtiği ayri gitmeyen, aynı odada kalan bir milletvekili yoktur. Meclis’te bizden ayrı oturduğunu gören bir tane danışman varsa çıksın konuşsun. Milletvekillerinin arasında değil, danışmanların arasında oturur sırf bizler için. Bu arada o şakayı biz isteyerek bu hataya düşürdük onu.” 

Bu sözlere çok sayıda milletvekilinin tepkisine yol açınca Bostanoğlu, daha sonra danışmanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

TBMM’nin bütün vekillerinden özür diliyoruz

Bostanoğlu’nun  sosyal medyada yayınladığı mesajında şu sözlere yer verdi:  “Sebep olduğum bir paylaşım dolayısıyla danışmanlığını yürüttüğüm sayın Kenan Sofuoğlu yoğun eleştirilere maruz kalmıştır. Onun insani niteliklerini dile getirme amacıyla yaptığım açıklamada sn vekillerin haklı eleştirilerine öfkeli bir tepki göstererek vahim bir hataya sebep oldum. TBMM’nin tüm milletvekillerinden ve halkımızdan özür diliyorum. Danışmanlık göreviyle bağdaşmayan bu durum dolayisiyla gorevimden ayrılıyorum.” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz