Ana SayfaTürkiyeKendi gazetesi bile Melih Altınok'u okumuyor! Taha Ün sözünü sakınmadan yazdı

Kendi gazetesi bile Melih Altınok’u okumuyor! Taha Ün sözünü sakınmadan yazdı

Bugün Sabah gazetesindeki köşesinde “15 Temmuz bir gün 17-25 Aralık aylarca sürdü” başlığını taşıyan bir yazı kaleme alan Melih Altınok, örtük şekilde 17-25 Aralık sürecinde Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunan Abdullah Gül’ün yargılanması gerektiğini dile getirdi. Melih Altınok yazısının satır aralarında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da hedef aldı. Melih Altınok’un yazısına en sert tepkilerden biri Twitter’ın etkili isimlerinden, hükümete yakın Taha Ün’den geldi.

Taha Ün’den Melih Altınok’a sert eleştiriler

Taha Ün’den Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na bel altından vuran Melih Altınok’a sert eleştiriler geldi.

100 Yıllık Terane kitabının yazarı Taha Ün, bir gazetecinin Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’na operasyon çağrısında bulunması bir yana Melih Altınok’un büyük kronolojik hatalar yaptığını dile getirdi. Daha metnin yapısökümüne başlamadan Taha Ün’ün Melih Altınok’un yazısında maddi hatalar tespit etmesi Sabah yazarının gazetecilik konusundaki bilgi ve becerisini tartışma konusu haline getirdi. 

100 Yıllık Terane kitabının yazarı Taha Ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte.

İşte Taha Ün’ün Melih Altınok’un Sabah’ta yayınlanan bugünkü yazısıyla ilgili attığı bazı tweetler…

Melih Altınok’un yazısı Soner Yalçın’ın sahibi olduğu odatv adlı internet sitesinde de Sabah gazetesinde Abdullah Gül’e operasyon çağrısı başlığıyla yer aldı.

Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nu işaret eden Melih Altınok, şu ifadeleri kullandı:

Cevap, yolsuzluk susturucusu takılmış hukuksuz yargı silahı patladıktan sonra, yankısı işitilirken Meclis’te yapılan bir oylamanın ayrıntılarında gizli.
Hani şu kimi AKP’lilerin kumpasa ortak olduğu… 17-25 Aralık’ı siyaseten kabul ettiği… FETÖ’nün kellesini istediği kimi bakanlarının Yüce Divan’a gitmesi yönünde oy kullandığı oturumdan söz ediyorum.
Evet, evet FETÖ’ye sarılacak kadar iktidar hırsına kapılmış bu vekillerin başını çeken dönemin Başbakanının oylama günü ABD’ye uçtuğu… Ve yine dönemin Cumhurbaşkanının, hedefteki isimlere “N’olacak canım gidin ifade veriverin” diye nasihat ederek FETÖ savcılarını işaret ettiği günlerden.
Aynı soruları bir avuç demokrat meslektaşımla birlikte 17-25 Aralık sürecinde sormuştum. Sormaya da devam edeceğim.
Evet, çoğu siyaseten tasfiye edildi ama ne zaman adalet yerini tam olarak bulacak?
Yoksa hâlâ dokunan yanıyor mu?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz