Ana SayfaTürkiyeKendisini uyaran vatandaşı gözaltına aldıran savcı hakkında soruşturma açıldı

Kendisini uyaran vatandaşı gözaltına aldıran savcı hakkında soruşturma açıldı

Ordu'nun Ünye ilçesinde arabasını otoparkın ortasına park ettiği için not bırakan vatandaşı gözaltına aldıran savcı hakkında soruşturma başlatıldı

Ünye ilçesinde yanlış yere park edilen bir otomobilin camına, “Arabayı bıraktığınız alan yol girişidir, bilgilerinize” şeklinde not bırakan Süleyman Uysal gözaltına alındı. Aracına not bırakılan kişinin, Ünye’de görevli cumhuriyet savcısı olduğu ortaya çıktı.

OdaTV’nin haberine göre, 46 yaşındaki Süleyman Uysal, bu notu bıraktıktan sonra evine gitti. Bir süre sonra Uysal’ın kapısını çalan polisler, gözaltına alarak karakola götürdü. Emniyete götürülme nedeninin o not olduğu ve Uysal’a buna ilişkin sorular sorulduğu öğrenildi.

Ünye Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bugün yapılan açıklamada, kişinin araca not bıraktığı için değil, ‘sileceklere zarar verdiği’ iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. İfadesi alınan Süleyman Uysal, serbest bırakıldı.

Başsavcılığın açıklaması şöyle:

“Bazı sosyal medya hesaplarında ve medya organlarında ‘arabaya uyarı notu yazan kişi şu an cezaevinde. Niye not yazılan araç yüksek mevki olunca’, şeklinde paylaşım ve haberlerin yapıldığı görülmekle olaya ilişkin kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla bu basın açıklamasının yapılması uygun görülmüştür.

30/01/2021 günü Ünye Adliyesi’nde görev yapan bir Cumhuriyet Savcısının ikamet ettiği sitenin kapalı otoparkında bulunan aracın cam sileceklerine zarar verildiği ve ayrıca bir not bırakıldığı yönündeki şikayeti üzerine günün nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından olayın araştırılması ve şüphelinin tespitine yönelik kolluğa talimat verildiği, yapılan araştırmada şüpheli S.U.’nun tespit edilmesi üzerine gerekli tahkikat işlemlerinin yapılabilmesi, ifadesinin alınması için emniyete götürüldüğü, ifade ve tahkikat işlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatı ile serbest bırakıldığı, şahsın sadece not kağıdı yazdığından bahisle tutuklanmasının veya cezaevine gönderilmesinin söz konusu olmadığı, mala zarar verme suçuna yönelik soruşturma dosyasının bu şekilde derdest olduğu ve soruşturma işlemlerinin usul ve yasa kuralları çerçevesinde hassasiyetle yürütüleceği hususu, Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.”

HSK soruşturma başlattı

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran olayın ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün talimatıyla Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) söz konusu savcı hakkında soruşturma başlattı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri