Ana SayfaTürkiyeKerem Alkin: Terör ve sokak hareketleri, ekonomiyi olumsuz etkiliyor

Kerem Alkin: Terör ve sokak hareketleri, ekonomiyi olumsuz etkiliyor

Sabah yazarı Kerem Alkin, ülkelerin bulundukları coğrafyada lider olmalarının ve egemenliklerin devamlılığının sebeplerinin dört temel başlık altında toplandığına ilişkin bir yazı kaleme aldı. 

Sabah yazarı Kerem Alkin, “Artık her şey dahil olmamalı” başlıklı yazısında ekonomik güç, siyasi güç, askeri güç ve bilgi gücünün, ülkelerin bulundukları konumu belirleyen unsurlar olduğunu savundu. Alkin, Türkiye milli yazılımlar kullanarak ve milli kurumlarla, bilgi güvenliğini harmanlayarak ülkenin milli güvenliğini üst düzeye çıkarmanın mümkün olacağını belirtti. Terör ve sokak hareketlerinin ülkede ki ekonomik ve sosyal üretkenliğini azalttığını söyleyen Alkin’e göre, Türkiye’nin terörle mücadelede küresel algısının güçlenmesi, aynı zamanda Türkiye’ye gelen turist sayısını da doğal olarak olumlu yönde etkiliyor.

İşte Kerem Alkin’in “Artık her şey dahil olmamalı ” başlıklı yazısının bir kısmı şu şekilde:

lkeleri coğrafyalarında lider kılan, milli egemenliğini ilelebet payidar kılan dört temel unsuru ekonomik güç, siyasi güç, askeri güç ve bilgi gücü olarak tanımlayabiliriz. Atatürk, bu temel unsuru kavramış olmasının ötesinde, bir ülkenin milli egemenliğinin ilelebet payidar kalmasının en önemli koşullarından birisinin, milli egemenliği ve ülkeyi genç nesillere emanet etmek olduğunu bizlere öğreten dehasıyla da hayranlık duyduğumuz bir lider. Bugün, Ankara’da, Kişisel Verileri Koruma Kurumu’muzun ev sahipliğinde, 2. e-safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi gerçekleşiyor. Ülkelerin milli egemenliği ve milli güvenliği adına, ‘bilgi gücü’ne dayalı siber güvenlik tedbirleri, Türkiye’nin her türlü terör unsuruyla mücadelesinin de bir parçası.

Türkiye’nin bilgi güvenliğini milli kurumlarıyla, milli yazılımlarıyla gerçekleştirmesi, küresel ve bölgesel istihbarat becerimizi perçinleyerek, Türkiye’nin sınırlarının ötesinde, ülkemizin milli güvenliğini en üst düzeye çıkaracak başarılı operasyonları, dünyanın her yerinde her türlü teröristi yakalama kapasitemizi de üst sıralara taşıyor. Terör ve sokak hareketleri, toplumların ekonomik ve sosyal üretkenliğini de olumsuz yönde etkilemekte. Bu nedenle, Türkiye’nin terörle mücadelede küresel algısının güçlenmesi, aynı zamanda Türkiye’ye gelen turist sayısını da doğal olarak olumlu yönde etkiliyor.

Üstelik, buna sadece ‘güneş-kum’u değil, artık kongre, sağlık, golf, trekking, tarih, gastronomi gibi farklı ve Türkiye’ye turizmde daha yüksek katma değer sağlayan alanları da dahil etmek lazım. Ancak, Türkiye turizmde katma değer artışını ‘her şey dahil’ ile sürdüremez. Türkiye, turizmde 100 milyar dolar gelir potansiyeline sahip. Hedeflerimizi büyük belirlerken, artık ‘takılıp kaldığımız’ metotları gözden geçirmenin vakti geldi de, geçiyor. 

Haber: Öznur Demir

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz