Ana Sayfa Türkiye Kerim Rota: “Acı reçete”yi ekonomiyi hasta adam durumuna döndüren hükümetin üstlenmesi gerek

Kerim Rota: “Acı reçete”yi ekonomiyi hasta adam durumuna döndüren hükümetin üstlenmesi gerek

Ekonomist Kerim Rota, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi’nin ekonomi kurmaylarından Serkan Özcan ve Kerim Rota, Karar TV’de Mustafa Karaalioğlu’nun konuğu olarak Merkez Bankası’nın faiz arttırım kararı hakkında açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Karaalioğlu’nun “Acı reçeteden sayıyor muyuz bunu yoksa bu bilakis tatlı reçete yani iyi bir ilaç kategorisinde mi?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Kerim Rota, şu açıklamalarda bulundu:

Ben bu artışın piyasa faizlerinde bir artışa yol açmayacağını düşünüyorum, zaten daha önceden bu piyasalara yansımıştı. O yüzden hani vatandaşımız “acı reçete de çıktı tamam buysa kurtardık diye rahata kapılmasın” bence, çünkü acı reçete bundan sonra geliyor.

Ama acı reçete de dediğim gibi, dün basın toplantısında da benzetmesini yapmıştım, hastaya veriliyor. Ama hasta olan yurttaş değil, vatandaş değil onlar yükümlülüklerinin hepsini yerine getirdiler. Vergilerini ödediler, yurttaşlık görevlerini yerine getirdiler. Aslında acı reçeteyi ekonomiyi hasta adam durumuna döndüren hükümetin artık üstlenmesi gereken, içmesi gereken bazı ilaçlar var. Bu ilaçları içmeden maalesef dönüp dolaşacak, acı reçete vatandaşı vuracak.

Takip Et

20,184BeğenenlerBeğen
18,143TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri