Ana SayfaTürkiyeKerim Rota: Her seferinde deneme yanılma yöntemi uygulayacak kadar zengin bir ülke...

Kerim Rota: Her seferinde deneme yanılma yöntemi uygulayacak kadar zengin bir ülke miyiz?

Kerim Rota, dövizde alınan karar değişikliğini, “Her seferinde deneme yanılma yöntemi uygulayacak kadar zengin bir ülke miyiz?” sözleriyle eleştirdi.

Nakit döviz çekiminde alınan komisyon kaldırıldı, uygulamanın sistemin sağlığına yönelik şüphe yarattığı gerekçesiyle ekonomi yönetiminin bankaları uyarması nedeniyle geri alındığı belirtildi.

Bankalar, bu sabahtan itibaren nakit döviz çekimlerinde aldığı komisyon uygulamasını kaldırdı. Vatandaşlar bankalardan kendi hesabında duran dövizi çektiğinde komisyon ödemeyecek.

İki hafta önce alınan kararın bir kez daha değiştirilmesini eleştiren Gelecek Partili Finans Uzmanı Kerim Rota, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Rota, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Nakit çekiminde komisyon kaldırılmış. Bankalardan nakit döviz çekiliyor diye komisyon alınmasına yol verenler, 2 hafta sonra bunun finansal tüketicinin güvenini zedelediğine mi karar vermişler !? Yoksa bu bankaların aldığı binde 1-2 yeterince caydırıcı olmadı, daha yüksek komisyonu zorunlu tutalım hazırlığı mı? Aktif rasyosu gibi, bu da bilenlere danışılmadan, etki analizi yapılmadan alınan kararlardan biri. Doğruyu bulmak için her seferinde deneme yanılma yöntemi uygulayacak kadar zengin bir ülke miyiz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri