Ana SayfaTürkiyeKerim Rota: Türk lirası 2 kez dip yaptı. 2'si de Cumhurbaşkanlığı Hükümet...

Kerim Rota: Türk lirası 2 kez dip yaptı. 2’si de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde oldu

Karar TV'de soruları yanıtlayan Gelecek Partisi ekonomi kurmayı Kerim Rota dip yapan lira hakkında konuştu.

Karar TV’de soruları yanıtlayan Gelecek Partisi ekonomi kurmayı Kerim Rota, “Merkez Bankası 94’ten beri TL’nin gerçek değerini hesaplıyor. Lira o tarihten itibaren 2 kez dip yaptı. 2’si de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde oldu” diye konuştu.

Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu KARAR TV canlı yayınında Gelecek Partisi Ekonomi ve Mali Politikalar Başkan Yardımcısı Kerim Rota ile ekonomideki son durumu konuştu.

TL’nin dolar karşısında 94’ten beri iki kez dip yaptığını söyleyen Kerim Rota, “İkisi de CB Hükümet Sistemi’nde oldu” dedi.

Normal koşullarda doların en fazla 6 TL seviyesinde olması gerektiğini belirten Kerim Rota, ekonomi yönetimini eleştirdi, ülkelerin risk primlerini ölçen CDS sıralamasında Türkiye’nin durumunu anlatırken çarpıcı örnekler verdi.

Programda Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu Doğu Akdeniz’de yükselen tansiyonu ve Yunanistan’la yaşanan adalar krizini de masaya yatardı.

Akyol, Lozan’ın Türkiye’nin güvenliğini garantiye aldığını belirterek “Tartışmaya açılmamalı” görüşünü savundu.

Rota: Türk lirası sadece kredi kartlarını ödediğimiz bir para birimi oldu

Anlaşılması için şu anekdotu söylüyordum. Türk lirası artık sadece kredi kartlarını ödediğimiz bir para birimi haline geldi. Çünkü insanlar tasarruf yapmıyorlar. Ya dolar bozduruyor ya da kredi kartı ödüyor. Bunu tekrar Türk lirası tasarrufunu özendiren bir noktaya getirmek lazım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri