Ana SayfaMagazinKestane Adam The Chestnut Man 2. Sezon ne zaman? The Chestnut Man...

Kestane Adam The Chestnut Man 2. Sezon ne zaman? The Chestnut Man konusu ne?

Kestane Adam The Chestnut Man 2. Sezon ne zaman yayınlanacak? The Chestnut Man 2. Sezon çekilecek mi? Netflix yeni bir Nordic Noir dizisiyle konusuyla izleyenlerini mutlu etmeyi başardı. Polisiye gerilim dizisinden hoşlananların gönlünü fethetmeyi başaran Kestane Adam ‘The Chestnut Man’ 2. sezon için kafalarda soru işareti yaratmayı başardı.

Netflix dizisi The Chestnut Man, İsveç’te küçük bir kasabada geçen kurgusal bir hikayedir. Gösteride, bir politikacının oğlu kaybolur ve güvenlik güçleri onu kayıp arama konusunda ikiye bölünür.

Gösteri eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı ve birçoğu sinematografisini ve oyunculuğunu övdü, ancak diğerleri onu çok yavaş olduğu için eleştirdi.

The Chestnut Man (Kastanjemanden) 29 Eylül’den itibaren Netflix’te. Unutulmaz The Killing dizisinin Søren Sveistrup’un ilk romanına dayanan The Chestnut Man, sadece 6 bölümden oluşan tüyler ürpertici bir psikolojik gerilim anlatısı.

The Chestnut Man kaçırılan ve yıllarca esir tutulan çocuklar hakkında bir Netflix dizisidir.  The Chestnut Man dizisinin konusu kısaca, üst düzey bir politikacının oğlu olan kayıp çocuğun gerilimle örülü hikayesi şeklinde özetlenebilir.

Türkçe adı Kestane Adam olan The Chestnut Man, bir politikacının kayıp çocuğunun hikayesini anlatan bir Netflix dizisidir. Dizi, ortadan kaybolmanın ardındaki gizemi çözmeye çalışan ve sürekli minik sembollerle karşılaşan iki dedektifin hikayesine de odaklanıyor.

The Chestnut Man konusu ne?

Kestane Adam 1987’de izole bir çiftlikte bütün bir ailenin vahşice öldürülmesinin keşfiyle açılıyor. Otuz yıldan fazla bir süre sonra, günümüz Kopenhag’ında, genç bir kadın bir eli kesik şekilde bir oyun alanında vahşice öldürülmüş olarak bulunur. Davaya Dedektif Naia Thulin (Danica Curcic) atanır. İsteksiz yeni ortağı Mark Hess (Mikkel Boe Følsgaard) ile birlikte, cesedin yanında kestaneden yapılmış küçük bir heykelcik görürler. Kısa süre sonra kestane rengi adamın üzerinde gizemli bir kanıt parçası keşfedilir. Politikacı Rosa Hartung’un (Iben Dorner) kayıp kızının parmak izi.

İskandinav kara filmlerinin tüm bileşenleri bu dizide yer alıyor. Şiddetli ve tüyler ürpertici seri cinayetler, iş takıntılı bir kadın dedektif, başlangıçta düşmanca bir dedektif ortaklığı ve baştan sona atmosfere hakim bir sonbahar havası. The Killing hayranları hayal kırıklığına uğramayacaklar (her ne kadar Sarah Lund’un ikonik kazaklarını kaçırsalar da).

Kestane Adam (The Chestnut Man) başıboş çiftlik hayvanlarını araştırmak için gönderilen ve yakında emekli olacak bir polis tarafından keşfedilen, bütün bir ailenin evlerinde katledildiği korkunç görüntülerle açılıyor. Bu açılış sekansı, karanlık ve affedilmeyen tonu belirliyor ve önemi seride çok daha sonra ortaya çıkana kadar söz edilmeden bölümlerin üzerinde beliriyor. Polis, kestane rengi adamlarla dolu bir oda bulduğunda, dizi, gelecekteki seri cinayetlerle nasıl bir ilişkisi olduğuna dair bir ipucuyla sona erer.

Günümüz Kopenhag’ında, bu kestane rengi adamlar, görünüşte bağlantısız kadınların parçalanmış bedenlerinin yanına bırakılan gizemli bir seri katilin kartvizitidir. Kestane rengi adam cinayetleri, polis tarafından çözülmüş olarak kabul edilen politikacı Rosa Hartung’un kızı Kristine Hartung adlı kayıp kız vakasına da bağlanıyor. Linus Bekker adında bir adam onun cinayetini itiraf ediyor.

The Chestnut Man, dedektif ikilisi ve izleyiciler için beklenmedik ve tatmin edici bir sonla noktaları birleştirmek için ipuçları bırakan, inanılmaz derecede iyi tempolu bir yapıya sahip, yoğun ve zaman zaman oldukça korkutucu bir gerilim dizisi.

Thulin ve Hess ilgi çekici bir ikili oluştururlar. Naia Thulin harika bir cinayet masası dedektifidir, ancak kızı Le ile daha fazla zaman geçirebilmek için bilişim departmanına geçmek ister. Bekar bir anne olan Thulin, kızına bakmak için büyük ölçüde üvey dedesine güvenir. Bunun nedeni dizi ilerledikçe ortaya çıkıyor. Thulin, araştırdığı davayı çözmeye kendini o kadar kaptırır ki, akşam yemeğinin ya da Le’nin okul oyununun ortasında bir anda ayrılabilir.

Mark Hess, bu davaya atanmış gizemli bir geçmişi olan bir Europol ajanıdır. Hess, Thulin’e davayla ilgisiz görünse de, ikisi arasında ilk sürtüşmeyi yaratırken, kısa süre sonra o da sorunu çözmeye Thulin kadar takıntılı hale gelir ve Thulin’in yapmaya cesaret edemediği bazı bağlantılar hakkında daha fazla araştırma yapmaya girişir. Thulin ve Hess arasındaki ilişki, birbirlerini biraz daha iyi tanıdıklarında, başlangıçtaki güvensizlikten karşılıklı anlayışa doğru giderek, istikrarlı bir şekilde kurulur.

Dizinin 2. sezonu olacak mı?

The Chestnut Man ilk sezonunda IMDB’den aldığı 8.3 puanla kalitesini kanıtlandığı gibi, şimdiye kadar hem eleştirmenlerden hem de hayranlardan büyük beğeniler aldı. Dizi, etkileyici hikayesi ve ürkütücü atmosferiyle övgü topladı ve bazı izleyiciler şimdiden ikinci bir sezonun olmasını umuyor. The Chestnut Man 2. sezon olacak mı?

Dizinin 2. sezonu olacak mı bunun için resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak yeni sezon pek olası görünmüyor. İlk sezonda konuların çoğu sonunda oldukça düzgün bir şekilde bağlanmış, kendi kendine yeten bir hikayeydi. Belki Hess ve Thulin’in başka bir davayı çözmek için yeniden bir araya geldiğini görmek mümkün olabilir. Çünkü dizinin ilk sezonu büyük övgü aldı.

Dizinin künyesi

The Chestnut Man; keder, intikam, ebeveynlik ve çocuk istismarı temalarıyla sürükleyici bir cinayet gizemi olan harika bir Nordic Noir. Tek kusuru 6 bölüm olması. Bir SAM Productions dizisi olan The Chestnut Man , Mikkel Serup ve Kasper Barfoed tarafından yönetildi. Søren Sveistrup, Dorte W. Høgh ve David Sandreuter tarafından ortaklaşa yazıldı.

The Chestnut Man (Kestane Adam) Sonuç

Kestane Adam, uzun yıllar boyunca ortalıkta dolaşan kurgusal bir karakterdir. Kasabanın kenarında, bazen bir grup çocukla birlikte gizlenen, uğursuz, karanlık bir figür. Kasaba ve insanları hakkında derin ve çarpık bir bilgiye sahip gibi görünüyor.

Kökenleriyle ilgili teoriler, onun kötü bir ruh olduğu fikrinden, uzun yıllar ormanda yaşayan kendi kendini yetiştirmiş bir adam olduğu fikrine kadar değişir. İnsanlar yıllar boyunca onun gerçek kimliği hakkında spekülasyonlar yapıyor ama kimse onun gerçekte ne olduğunu tam olarak bilmiyor.

Bu makale, bilgilerimizi nereden aldığımızı ve hem rüyalarımıza hem de kabuslarımıza musallat olan bu karanlık figürün gerçek kimliğinin ne olabileceğini açıklayan beş teoriyi tartışıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri