Ana SayfaTürkiyeKHK mağduru astsubaylardan Selçuk Özdağ'a ziyaret

KHK mağduru astsubaylardan Selçuk Özdağ’a ziyaret

KHK mağduru astsubaylar Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ'ı ziyaret etti.

2015 yılında dış kaynaktan temin edilen astsubay kursiyerler Gelecek Partisine gerçekleştirdikleri ziyarette, astsubay kursiyerliğini hakkı ile tamamladıklarını, asker olmaya hak kazandıklarını, dört buçuk yıldır güvenlik tedbirleri çerçevesinde 960 astsubayın atama işlemlerinin yapılmadığını, neden gösterilmeden ilişiklerinin kesilmesinin demokratik hukuk devleti ilkelerine aykırı olduğunu dile getirdiler.

İhraç ve tasfiye kararı olmadan güvenlik tedbirleri bağlamında 960 vatansever Anadolu çocuklarının hayallerini çalmanın kabul edilemez olduğunu ifade etmeye çalıştılar.

15 temmuz darbe girişimi sonrasında yapılan bütün güvenlik soruşturmalarından başarıyla geçtiklerini, FETÖ ya da PKK gibi yasak yapılarla hiçbir ilgilerinin olmadığının anlaşılıp temiz çıktıklarını, ancak atamaları yapılarak mesleklerine başlatılmadığı için günlük yaşamlarında terör örgütü üyesi gibi algılanmaktan son derece rahatsız olduklarını belirttiler.

675 KHK mağduru kursiyer astsubaylar bu kuraldışı uygulamayı Anayasa Mahkemesine taşıdıklarını söyleyerek haklarının iadesini istediler.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doçent Doktor Selçuk Özdağ ise, 15 Temmuz darbe girişimini yaşamış bir millet olarak bu konuda ilgililerin hassasiyetini anladıklarını , ancak dosyaların bir bir ele alınarak karar verilmesi gerektiğini, aksi takdirde toptancı yaklaşımın yeni sosyal ve siyasal yaralar açacağına dikkat çekti.

Hükümetin, OHAL dönemine ait her uygulamayı hukuk çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini; bütün güvenlik soruşturmalarından temiz çıkan herkesi görevine başlatması gerektiğini sözlerine ekledi.

En kısa zamanda kendisine ulaştırılan konuyu Gelecek Partisi Başkanlık Kurulu toplantısında dile getireceğini, mağduriyetlere dilsiz ve sağır kalmayacaklarını ifade etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri