Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: 14. Ağır Ceza Mahkemesi topluma, 'Anayasalar bizi bağlamaz, biz gücümüzü saraydan...

Kılıçdaroğlu: 14. Ağır Ceza Mahkemesi topluma, ‘Anayasalar bizi bağlamaz, biz gücümüzü saraydan alıyoruz’ mesajı veriyor

Enis Berberoğlu, 14. Ağır Ceza Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi üzerinden süren atışma yargının siyasallaşması tartışmalarını ayyuka çıktı.

Enis Berberoğlu, 14. Ağır Ceza Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi üzerinden süren atışma yargının siyasallaşması tartışmalarını ayyuka çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 14. Ağrı Ceza Mahkemesi’nin topluma “Anayasalar bizi bağlamaz, biz gücümüzü saraydan alıyoruz” şeklinde mesaj verdiğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, “Gençlerin yüzde 64’ü vatandaşlık verilirse ‘Türkiye’den giderim’ diyor. Türkiye’nin gerçek anlamda beka sorunu ne? Bir ülke kendi gençliğini kaybederse Türkiye’nin beka sorunu nedir acaba? Bayrak, vatan için mangalda kül bırakmayanlar bu gerçeği görüyorlar mı? İşte beka sorunu budur.” dedi. 

AK Parti bu ülkenin sorunlarını çözemez

Kılıçdaroğlu, “Ülkeyi yönetenler bunun farkında değil. Hayattan, gençlerden, yaşamdan, sorunlardan kopuk bütün dünyası saray olanların Türkiye’nin sorunlarını çözme kapasitesi yoktur. O nedenle biz “İkinci yüzyıla çağrı beyannamesini ortaya koyduk. 13 madde özenle seçilmiş, üzerinde uzun uzun konuşulmuştur.” ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından başlıklar şöyle: 

“İflas eden bir yargıyla karşı karşıyayız. Yargı sisteminin bu kadar köreleceği bu kadar aklıma gelmezdi. Yargının kendi içinde iç denetimi var. Alt mahkeme, en üst mahkemenin ‘Verdiği kararı tanımıyorum’ diyorsa çürüme oradan başlıyor. Nasıl bir felaketle karşı karşıya olduğumuzun bilinmesi lazım.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi topluma, “Biz hukukun üstünlüğüne göre karar veren bir mahkeme değiliz. Böyle olmadığımız için de anayasalar bizi bağlamaz biz gücümüzü saraydan alıyoruz’ diyor.

Ülkenin yarısı kadın Meclis’in yarısı neden kadın değil?  Bütün kadın örgütlerinden istirhamım yüze 50 kadın kotası olmayan seçim yasasına oy vermeyin. Kadınlar olarak haklarına sahip çıkın.  Hak olan ona lütuf olarak verilemez.

Dünyanın bütün demokratlarının diktatörlere karşı birleşmesi gerekir.  Önümüzdeki seçimler demokratlar ve diktatörler arasındaki seçimlerdir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri