Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: AK Parti ve MHP fakirin yanında değil soyguncuların yanında

Kılıçdaroğlu: AK Parti ve MHP fakirin yanında değil soyguncuların yanında

CHP grup toplantısında konuşan genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti vardı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Siyasetçiler için aslında basın özgürlüğü kadar kadar değerli bir şey yoktur. Çünkü biz siyasetçiler Türkiye genelinde hatta dünyada nelerin olup bittiğini belki yeteri kadar öğrenemeyebiliriz. Hele bugünkü medya bize bütün doğruları araştırır ve önümüze koyar.

Biz de gerçekleri öğreniriz. bir yerde birinin hakkı mı yenildi ,siyasi otorite müdahale edip o haksızlığı gidermek için. Ama siz tek sesli bir basın yaratırsanız o zaman haksızlığı gideremezsiniz.

Siyasetçinin alkışa değil sağlıklı ve tutarlı eleştiriye ihtiyacı var. Buradan absın dünyasına da bir şeyler söylemek isterim. Hiç meraklanmayın az kaldı, kim olursa olsun hangi kalem olursa olsun, ahlaklı davrandıkları sürece basın özgürlüğünü görecekler, biz de o eleştirilerden ders almasını bileceğiz.

Tütün üreticileri meraklanmasınlar onların sorunlarını da çözmek benim boynumun borcudur.

Binlerce engelli kadrosu boş o kadroları da hakkaniyetli, adalet ölçüsünde haklarını teslim edeceğiz. Engellilerin eğitilmesi için özel sektörler için de kanun var. Özel eğitim kurumlarında eğitim veren öğretmenlerin de belli eğitimi alması gerekiyor. Engellinin eğitimine bile yeteri kadar kaynak ayıramayan bir iktidar var.

Bu iktidar çoklu organ yetmezliğiyle karşı karşıya. Adalet, devleti ekonomik bağlamda sağlıklı yönetmek istiyorsanız ekonomide de adalet olması lazım. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi gerekiyor. Yeni evli çiftler evini kapatıp anne babalarının yanına sığınıyor. Adaleti sağlamazsanız devleti yönetemezsiniz. Devletin dini adaletse bunların yaptığı ne? Her yerde adaletsizlik var.

20 Aralık’ta milyarlarca lira para kazandı bazıları. Kim parayı kazandı kim kaybetti araştıralım dedik. AK Parti ve MHP reddetti. AK Parti ve MHP fakirin yanında değil soyguncuların yanında yer almıştır. Hem hak hukuk diyecekler. Hem de araştırmayın diyecekler. Siz o soyguncuların ortağı mısınız? Niye araştırmıyorsunuz?

AK Parti seçmeninin 66.2 si önergenin kabul edilmesi gerekiyordu diyor. Geçmİşte AK Partiye soygunun arkasında duran destekleyen AK Parti ve MHP’nin sizin soktuğu çıkmaz yoldan bu kardeşiniz kurtaracaktır. Kim devleti soyuyorsa araştırıp bulacağız.

1 yılda akaryakıta 46 kez zam geldi. Dolar artar zam gelir dolar düşer zam gelir. Dolar düşünce niye zam yapıyorsun? Galiba trafik sorununu böyle çözecekler öyle anlaşılıyor.

Faizi düşüyoruz dediler. Kasım başında devletin borçlanma faizi yüzde 19.44, Aralık ayında 22’ye çıkıyor. Faiz artıyor, dolar da yükseliyor. Bu vatandaş iki ayrı yerde negatif etkileniyor. Geliri eriyor. Tefecilere hizmet edenin adı Erdoğan’dır. Dolar baronlarına hizmet ediyor vatandaşa değil. Ekonomide tam bir çöküş yaşanıyor.

3 adımda sayacağım. Yüksek mevduatı olanlara verilenlere rüşvet. Döviz kuru artınca ben tamamlayacağım diyor. Bir avuç zenginin bankada biriktirdiği parayı sen merak etme ben halledeceğim diyor. İhracatçıların da sırtına çöktüler şimdi. Yüzde 25’ini de. Bu da bahçeliye kapak olsun. Üçüncüsü vatandaşı satma. 500 bin dolar yatırırsan vatandaşlığı veriyorum diyor. Sen dolar baronlarına, tefecilere getir paraları getir diyorsun nerede milliyetçiliğin?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri