Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Belki de Bahçeli ittifaktan ayrılmak istiyordur!

Kılıçdaroğlu: Belki de Bahçeli ittifaktan ayrılmak istiyordur!

CHP lideri, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Bahçeli’nin AK Partili Numan Kurtulmuş’a çıkışını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Belki de Bahçeli ittifaktan ayrılmak istiyor olabilir” dedi.

Olay TV’ye konuşan Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından bazı satır başları şu şekilde:

“Reform yapmalarını çok isterim ama yapamazlar. Merkez Bankası’nın bağımsızlığını sağlayacaklar mı? Ekonomik veriler vatandaşlarımıza saydam bir şekilde aktarılıyor mu? SGK’nın açığı ne kadar?”

“İsraf örneğinin en somutu Erdoğan’ın 13 uçağının olması. İsraf devleti itibarsız kılan temel olgudur. Yaşamı boyunca itibar eksikliğini hisseden kişiler devletin mal varlığını güç olarak kabul edip kendilerine itibar kazandırdıklarını sanırlar.”

“Erdoğan kibirli bir insan. Bana açılan bütün davaları kazandım. Havuz medyasının yayın organı Sabah gazetesine bir dava açtım para kazandım. 5 kuruşluk davayı kazandım. O gazetenin 5 kuruşluk olduğunu yargı kararıyla tescil ettirdim.”

“Fuat Oktay’a gazetelerin tirajlarını denetletin dedim. Havuz medyası iktidarın gölgesi altında devleti soyuyor. Saray bu yolsuzluğa çanak tutuyor. Fakir fukaranın tüyü bitmemiş yetimin parası yeniyor. Keşke Basın İlan Kurumu buna vaziyet etse. Kılıçdaroğlu doğruları söylemiyor, gazetelerin tirajlarını saptadı dese keşke.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri