Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Ceren Damar'ın öldürülmesi bir eğitim cinayetidir

Kılıçdaroğlu: Ceren Damar’ın öldürülmesi bir eğitim cinayetidir

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çankaya Üniversitesi Hukuk Faktültesi öğretim görevlisi Ceren Damar’ın öğrencisi tarafından öldürülmesine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “Ceren Damar’ın öldürülmesi bir eğitim cinayetidir” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Şimdi yapacağım konuşmada bazı sorular soracağım. Bu soruları kendi adıma değil millet adına da soracağım. 2019 bir umut yılı olsun, huzur yılı olsun diyoruz. 2019 herkesin işi, aşının olduğu bir yıl olsun diyoruz 2019’da Türkiye’ye baharın gelmesini bekliyoruz.” dedi.

İşte Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail Hikmet’in ilk ifadesi

Kılıçdaroğlu: Şehitlerimiz arasında ayrım devam ediyor

2018’de 15 Temmuz şehitleri için toplanan para ne oldu diye sorduk, bugüne kadar yanıt alamadık. Şehitlerimiz arasında ayrım devam ediyor. Malul sayılmayan gazilerimiz var, sorunları çözülmüyor. Vatandaşı koyun olarak görüyorlar, ne yaparsam yapayım gelip bana oy verecekler diyor. Taşeron sorunu devam ediyor. Biz bunun peşini bırakmayacağız. Bütün taşeron işçilere benim sözüm var, sen de sendikalı olacaksın, sen de hakkını alacaksın.

Ceren Damar’ın katili Hasan İsmail Hikmet tutuklandı

Kılıçdaroğlu: Bizim baskılarımızla taşerona kadro verildi

Bizim baskılarımız sonucu taşerona kadro verildi ama kölelik bitmedi. Maaşına sadece yüzde 4 zam veriyorlar. Sen diğer işçilere ne veriyorsan onu da tanımak zorundasın. TOKİ işçileri aylardır maaşlarını alamıyorlar, aylardır. Bugün Meclis önünde haklarını aramaya geldi müdahale ile karşılaştılar. Niye hak aradıkları için.

Kılıçdaroğlu: Ceren Damar’ın öldürülmesi eğitim cinayetidir

Ceren Damar’ın öldürülmesi hepimizi yasa boğdu. Eşinin yaptığı konuşma hepimize örnek olacak nitelikte. İyi insan olun diyor, iyi insan. Grup başkanvekillerimiz bir öneri getirecekler bu bir eğitim cinayetidir. Çankaya Belediye başkanımız da Ceren Damar’ın anısını yaşatacak bir eser yapacak.

Ceren Damar’ı kim öldürdü? Hasan İsmail Hikmet kimdir?

Bülent Şık kanser yapan ürünleri açıkladı diye…

Bülent Şık kim bir akademisyen. Sağlık Bakanlığı yaptığı araştırmanın raporunu saklarken, akademisyen Bülent Şık bunu açıkladı. Bülent Şık kanser yapan ürünleri açıkladı diye ‘devlet sırrını ifşa etmekten yargılanıyor.

Emeklilere sitem

Emeklilere sitemim var. Ben iki maaş ikramiye vereceğim dediğimde bana telgraf çekip “Durumumuz iyi” dediler. Soruyorum iyi mi durumunuz? Doğruları söyleyeni kovarsanız böyle olur

Emekli kardeşim milyonlarsınız siz, sizi açlığa yoksullağa mahkum eden bu iktidarı oylarınızla cezalandırmazsanız torununuzun yüzüne bakamayacaksınız.

Milli gelir artışından bile size pay vermemeyi tercih ettiler. Emekliye yüzde 10 veriyorlar, devletin yaptığı zam yüzde 23’ün üzerinde.

Türkiye dereden uçtu

Sanayicinin önündeki en temel sorun, yarını görememen. Bilmemekte de haklısın kimse bilmiyor. Sanayici yarını göremezse yatırım yapamaz. Esnaf kardeşim seni de gözden çıkardılar. Aam sen yıllar yılı bunlara destek verdin. Oy verin Türkiye uçacak diyorlardı, gittin oy verdin. Doğru Türkiye uçtu, dereden aşağı uçtu.

Çiftçi kardeşim bankalara borcun yüz milyarları aştı

Bir hükümet çiftçiyle ancak bu kadar dalga geçebilir. Ziraat Bankası kalkmış futbol kulüplerini kurtarıyor. Çiftçi kardeşim senin alınterini peşkeş çekenleri görmeyecek misin? Bankalara borcun yüz milyarları aştı sen uyanmayacak mısın? Sen uyanıncaya kadar ben anlatacağım

Neymiş çiftçiye para ödeyeceklermiş. Çiftçinin parasını tuttun tuttun şimdi seçim yaklaştı diye veriyor. Çiftçiye 2006’dan bu yana 114 milyar lira borcun var. Önce onu ödeyeceksin

Kılıçdaroğlu: Askeri ücretin altında ücret alanların da hakkını savunacağız

Asgari ücretlilere de seslenmek istiyorum. Yetmez verdikleri para. Milyonlarca kişi işsizken sen yine de şanslısın. Asgari ücretin altında aylık alan 1 milyon 700 bin kişi var. Onların da hakkını hukukunu savunacağız

Peki soru şu, Her istediklerini yaptılar da memleket bu hale neden geldi? Hortumcu pazar ekonomisi… Önce bunun hükuki alt yapısını oluşturmak gerekir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz