Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?

Kılıçdaroğlu: Darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ‘bildiri yayınlayan emekli generaller’ tartışması büyüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ‘bildiri yayınlayan emekli generaller’ tartışması büyüyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın emekli amirallere ilişkin açıklamasına, “Eğer sen darbeci akrabası arıyorsan ben sana söyleyeyim, 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi?” ifadeleriyle cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’emekli amiraller bildirisi’ üzerine grup toplantısında söylediği “Çok açık net söylüyorum, şu anda bu emekli generallerin merkezinde CHP’nin kendisi vardır. 104’ün içinde CHP üyesi olanlar vardır” sözlerine yanıt verdi. 

Dişli göndermesi

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında, 15 Temmuz darbe girişiminin yönetim merkezi olduğu belirtilen Akıncı Üssü davasında tutuklu olarak yargılanan eski Tümgeneral Mehmet Dişli’nin abisi Şaban Dişli’nin büyükelçi olarak atanmasını hatırlattı. 

Sosyal medya hesabından “Seni gidi algıcı seni!” ifadeleriyle bir video paylaşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle oldu. 

“Neymiş efendim, bazı imzacı emekli amirallerin eşleri, kardeşleri CHP’liymiş. Şu zekâya bak Allah aşkına. Bu aklı size kim veriyor? 

Eğer sen darbeci akrabası arıyorsan ben sana söyleyeyim, 251 kişinin katili olan darbecinin kardeşini büyükelçi tayin etmedin mi? Siz şehitlere bile saygı duymuyorsunuz. İstiyorsan şehit ailelerine soralım ne diyecek?” 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri