Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu dünyaya mesaj verdi: Beni Erdoğan'la karıştırmayın

Kılıçdaroğlu dünyaya mesaj verdi: Beni Erdoğan’la karıştırmayın

Mülteciler üzerinden Erdoğan'a yüklenen ve dünyaya mesajlar veren Kemal Kılıçdaroğlu, "Beni Erdoğan'la karıştırmayın. Çok çetin müzakereler sizi bekliyor" dedi.

Afganistan ve mülteciler üzerinden Erdoğan’a yüklenen ve dünyaya mesajlar veren Kemal Kılıçdaroğlu, “Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Çok çetin müzakereler sizi bekliyor” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu dünyaya sesleniyorum diyerek “Beni Erdoğan’la karıştırmayın” ifadelerini kullandı. “Kimse kaçtığı yere askerimi bekçi; ülkemi de mültecilere açık hapishane yapamaz!” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak dünyaya seslendi. Hem Türkçe hem de İngilizce yazdığı mesajında Kılıçdaroğlu “Beni Erdoğan’la karıştırmayın” dedi.

Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyaya sesleniyorum: Beni Erdoğan’la karıştırmayın. Kuvayi Milliye geleneğinden geliyorum. Kimse kaçtığı yere askerimi bekçi; ülkemi de mültecilere açık hapishane yapamaz! Ben haram yemedim. Geliyoruz ve şimdiden söyleyeyim, çok çetin müzakereler sizi bekliyor. Yok öyle!”

“Askerimi bekçi yapamaz” derken neyi kastetti?

Amerikanın çekildiği Afganistan’da Türk güçleri yer alacak. Taliban’ın Afganistan’daki ilerleyişi sürerken Türkiye, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Hamid Karzai Havaalanı’nın güvenliğini üstlenmek üzere diplomatik faaliyetlerini sürdürüyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,693TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri