Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Elektrik düğmesine basar basmaz 4 çeşit vergi ödüyoruz

Kılıçdaroğlu: Elektrik düğmesine basar basmaz 4 çeşit vergi ödüyoruz

AK Parti hükümetinin üste yaptığı akılalmaz zamlara itiraz eden ve eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, elektrik düğmesine basar basmaz halkın dört çeşit vergi ödediğini söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, elektrik zammına tepki göstererek, ”İktidara geldiğimizde her kuruşun hesabını ödeyeceğiz. Ekmek alırken, elektrik düğmesine bastığınız zaman 4 çeşit vergi ödüyorsunuz. Biz halktan aldığımız her kuruşu geri ödeyeceğiz.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Esenler İlçesi Üye Katılım Töreni’nde konuştu. Burada gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, elektrik zammına dikkat çekerek,

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Benim saraylara ihtiyacım yok, benim her çocuğun karnının doyduğu bir ülkeye ihtiyacım var.

Kemal Kılıçdaroğlu kim? Anadolu’nun kuş uçmaz kervan geçmez bir köyünde doğan insanım. 7 kardeşten üniversiteye giden sadece benim. Rahmetli annem ve büyük ablam okuma – yazma bilmez.

Esenler’de sıradan bir yurttaşın yaşadığı hayat şartlarının belki daha kötüsünü yaşadım. Hayatın, açlığını yoksulluğun ne olduğunu bilirim. Rahmetli babam küçük bir memurdu.

Ben hiçbir zaman hayatımda 7 kardeşe bir seferde ayakkabı aldığını görmedim, yoktu çünkü. Bizden daha fakir olanlar da vardı. Herkesin huzur içinde yaşadığı bir Türkiye’de yaşamak istiyorum.

Her şeyimiz var aslında. Güneşimiz, bereketli tarlalarımız, ovalarımız, sularımız var. Umudumuz olan gençlerimiz geleceği yurt dışında arıyor, bu noktaya geldi Türkiye.

Toplum ayrıştı, ayrıştırdılar toplumu, ülkeyi buradan tutup çıkaracağız.

İktidar olduğumuzda her kuruşun hesabını ödeyeceğiz. Ekmek alırken, elektrik düğmesine bastığınız zaman 4 çeşit vergi ödüyorsunuz. Biz halktan aldığımız her kuruşu geri ödeyeceğiz. Toplumdan, halkından koptular. Kibir insana yakışan bir şey değildir.

Herkesi kucaklamak zorundayız. Önemli olan birlikte her birimizin tek tek huzur içinde yaşamasıdır.

Aile desteği sigortası getireceğiz. Hiç bir aile ‘benim sahibim kim?’ diye düşünmeyecek. Devlet halkına sahip çıkacak.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri