Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu, Erdoğan'a 100 bin lira tazminat ödeyecek

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a 100 bin lira tazminat ödeyecek

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle 100 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 26 Kasım 2019’da gerçekleştirdiği partisinin Grup toplantısındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminata mahkum edildi.

CHP lideri, 26 Kasım 2019’da gerçekleştirdiği konuşmada şunları kaydetmişti:

“Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir. Kendi silah fabrikasını yabancı bir orduya peşkeş çekenlere dünyanın her tarafında vatan haini denir, aynen söylüyorum. Cesaret edip dava bile açamıyor. Demiş ki ‘Efendim Kılıçdaroğlu hakkında tazminat davaları açtım, hepsini kazandım.’ Ben senin nasıl kazandığını bilmez miyim? Man adasını da ben kazandım, ne diyeceksin şimdi? Demek ki götürdüğün paralar doğru.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu sözleri nedeniyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Ankara 7. Asliye Hukuk Mahkemesince görülen dava karara bağlandı. Mahkeme, davanın kısmen kabulüne karar vererek, Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a 100 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri