Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu Erdoğan'ı hedef aldı: Her şeyiniz yalan

Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı hedef aldı: Her şeyiniz yalan

Geri çekilen davalar üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında süren tartışma yeni bir boyut kazandı. Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı kamuoyunu yanıltmakla suçladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davadan feragat ettiğini duyurmuştu. Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan bu karar ile ilgili olarak yeni bir mesaj paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 17 davadan feragat etti. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabı üzerinden Erdoğan’ın bu kararını değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu, “Şahıs çıkmış, “Kılıçdaroğlu’nu affediyorum” söylemiyle, açtığı 17 davayı güya “Geri çekiyorum” mesajı vermiş. Şimdi bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmeniz zamanı” dedi.

Kılıçdaroğlu, “2011’den bu güne kadar, Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Diğer davaları devam etmektedir. Nihai sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır” diyen Kılıçdaroğlu, “Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir” mesajını paylaştı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a “Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…” dedi.

Erdoğan Kılıçdaroğlu için ne dedi?

Erdoğan, AK Parti grup toplantısında kimlerle “helalleşeceğini” açıklayan Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Evet, dün helalleşme kavramında böyle bakan bir zatın bugün birden aydınlanma yaşayıp 180 derecelik bir dönüşle helalleşme peşine düşmesi ne kadar garip değil mi? Ey Kılıçdaroğlu sen önce başörtülü kızlarımızdan, bacılarımızdan helallik dile. Utanmadan, sıkılmadan, hala diyorsun ki onların hukukunu biz koruduk diyor. Hayatın yalan! Biz bu işin gerisindeki niyeti görmesek, diyeceğiz ki olabilir, insan değişebilir. Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim ama sen bunların kıymetini anlamadın. Sende bunu anlayacak bir yüz de yok. CHP aynı CHP, Kılıçdaroğlu aynı Kılıçdaroğlu, zihniyet aynı zihniyet. Sadece bunlara verilen rol değişti” ifadelerini kullanmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri