Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında “Tank Palet Fabrikası” tartışması

Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında “Tank Palet Fabrikası” tartışması

Kılıçdaroğlu’nun “Tank Palet Fabrikası” çıkışına Erdoğan’dan yanıt geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Katarlılara satılan Tank Palet Fabrikası ile ilgili konuştu. Katar Ordusu’na Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 20 milyar dolarlık en büyük fabrikasının sıfır bedelle verildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Arkasında isterse kim olursa olsun. Hangi güç olursa olsun. Siyaseten ve başka amaçlarla kimi arkalarına alırlarsa alsınlar, Tank Palet Fabrikası’nın Katar Orudusu’na peşkeş çekilmesi TC Devleti’ne de ordusuna da açıkça söylüyorum bir ihanettir. Bu kadar açık, bu kadar net söylüyorum. Bir lira almadılar. Bir dolar almadılar. Bunu gündeme getirmemizden rahatsız oluyorlar” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada, Tank Paleti Fabrikası’nın Katar’a ‘peşkeş’ çekildiğini söyleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yine sert sözlerle yüklendi: Her şeyi vesikalarıyla ortaya koyduğumuz halde hala bunu konuşuyor. Buradan ekmek çıkmaz, boşuna konuşma dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

Her defasında yalanı yüzüne vurulduğu halde aynı iftiraları tekrarlayan zihniyetten başka ne beklenir? Bunun kadar, bunlar kadar yalanı rahat söyleyebilen bir siyasetçi tanımadım. Akşam yalan, sabah yalan. Bir doğru konuş, dürüst konuş. Kaç kez Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’yla ilgili her şeyi ortaya koyduysak bununla ilgili konuşuyor. Buradan sana ekmek çıkmaz, boşuna konuşma.

Zira burada zarar eden bir fabrikası varken, şimdi BMC ile ortak faaliyette olan Katar’ın yaptığı yatırımla buranın hem renöve edilmesi, makinelerin yenilenmesiyle bu süreçte bu fabrika kendimize ait tanklarımızın bakım onarımı da yeni atılacak adımlara kadar çok ciddi bir yatırım olarak ortaya çıkmıştır. Siz buna benzer işleri SEKA’da da yaptınız. Biz SEKA’da adımı attık, şimdi SEKA diye bir şey kalmadı. Biz SEKA’yı millet bahçesi haline getirdik. Bunlarda böyle bir zevk de yok.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri