Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu ile görüştükten sonra gazilik raporu yok sayılan 15 Temmuz gazisi: Bunların...

Kılıçdaroğlu ile görüştükten sonra gazilik raporu yok sayılan 15 Temmuz gazisi: Bunların şeref ve haysiyeti para olmuş

Kılıçdaroğlu ile görüştükten 3 gün sonra gazilik raporu yok sayılan 15 Temmuz gazisi Cumali İbin, tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen 15 Temmuz gazisi Cumali İbin’in maluliyet aylığı ve gaziliği tehlikeye girdi. Kılıçdaroğlu ile görüşmesinden 3 gün sonra “Hakkında ihbar var” denerek kamu hastanesinden alınan gazilik raporları yok sayılan ve yeniden rapor istenen Cumali İbin, “Neredeyse ‘Gazi değilsin’ diyecekler. Bu saatten sonra ne verdikleri maaş ne gazilik umurumda değil. Bunların şeref ve haysiyeti para olmuş” diye tepki gösterdi.

Sözcü’den Başak Kaya imzalı habere göre, İbin yaşananlara ilişkin olarak şunları kaydetti:

15 Temmuz bağışlarıyla ilgili hakkını arayan bir kişiyim. Kılıçdaroğlu ile 28 Ocak günü görüştük. Çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaştım. Üç gün sonra hakkımda SGK’ya ihbarda bulunulmuş. SGK Sağlık Kurulu da, jet hızıyla 7 Şubat günü toplanmış ve daha önceki raporlarımı yok sayarak benden tekrar durum bildirir raporu istedi.

Oysa ki 2017’de Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin verdiği sürekli raporu ile maluliyet maaşı bağlandı. Bir yıl sonra tekrar rapor istendi ve 2 ay sonra maaşım sürekliye döndü. Neredeyse ‘Gazi değilsin’ diyecekler. Bu saatten sonra ne verdikleri maaş ne gazilik umurumda değil. Bunların şeref ve haysiyeti para olmuş.”

İktidar kendisine biat etmeyenleri cezalandırmaya kalkıyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir duruma tepki gösterdi. Emir, “15 Temmuz şehit yakını ve gazileri için toplanan yardım paralarının hesabını veremeyen iktidar, şimdi de şehit yakını ve gaziler arasında ayrım yapıyor. Kendisine biat etmeyenleri cezalandırmaya kalkıyor.

Emin ayrıca şu soruları da yöneltti:

“3 yıldır maluliyet maaşı alan gazi ile ilgili inceleme yapmak, SGK’nın aklına şimdi mi geldi? Bu kişi ile ilgili ihbar neden Genel Başkanımızla gerçekleştirdiği görüşmeden üç gün sonra yapılıyor?”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri