Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Madem faiz artışı yapacaktın 128 milyar doları kime sattın?

Kılıçdaroğlu: Madem faiz artışı yapacaktın 128 milyar doları kime sattın?

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'a 128 milyar doları sordu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, faiz artışının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "128 milyar doları kime sattın" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, faiz artışının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Mademki faizleri arttıracaktın 128 milyar doları kime ve nereye sattın” şeklinde bir soru yöneltti.

CHP’nin grup toplantısında konuşan genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a, “Mademki faizleri arttıracaktın 128 milyar doları kime ve nereye sattın?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu: 128 milyar doları kime ve nereye sattın?

Ekonomiyi de deneme ve sınamayla götürüyorlar. Geçen hafta faiz lobileri istediğini Merkez Bankası’nın faiz yükselteceğini söylemiştim. Yükselttiler.  Erdoğan, ‘Ülkemiz şahlanış dönemine giriyoruz’ demişti, meğer tefeciler için söylüyormuş. Faiz arttı. Bütün bunların tamamı devletin yönetilmediğini gösteriyor. Çaktırmadan kredi kartı faizlerini de yükselttiler. 

Kredi kartını Erdoğan mı kullanıyor? Esnaf, öğretmen, işçi kullanıyor. Mademki faizleri arttıracaktın 128 milyar doları kime ve nereye sattın? Benim bildiğim manav, kasap, taksici, işsiz, emekli almadı. Kime sattın. Eğer faizi arttıracaksan neden Merkez Bankası Başkanı hakaretlerle görevden aldın?  20 gün ekonomi pik yaptı derken şimdi dip yaptı. Neden acı reçete diyorsun? 20 gün önce faiz baronları karşı kurtuluş mücadelesi verdiğini söylüyordun şimdi ne oldu?

Kılıçdaroğlu: Reform açıklaması bir itiraf

Türkiye çok hızlı büyüyor, Batı bizi kıskanıyor. Sevsinler.  Buldukları reçeteyi biliyorsunuz. Askıda ekmek, acı reçete, etsiz köfte tarifi başlamış galiba. 128 milyar doları kime sattılar, grup başkanvekillerimiz soru önergesi verecekler TBMM’ye.  Bir siyasi iktidar 18 yıl sonra adalet ve ekonomide reform yapacağım diyorsa, bu bir itiraftır. Yapamazlar böyle bir iradeleri yok. İradeleri ipotek altında.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri