Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Makyaj yapa yapa kuaföre döndü TÜİK

Kılıçdaroğlu: Makyaj yapa yapa kuaföre döndü TÜİK

Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti tarafından arka arkaya yapılan zamların ardından ev kadınlarıyla bir araya gelerek kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2022 yılının ilk günlerinde peş peşe gelen zamlardan sonra ev kadınlarıyla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, özellikle TÜİK verilerine vurgu yaparak, “Yarın enflasyon açıklanacak, göreceksiniz en makyajlı hali bile korkunç olacak. Malum TÜİK kuaföre döndü makyaj yapa yapa ama o bile bir yere kadar oynayabiliyor rakamlarla” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, art arda gelen zamları konuşmak üzere ev hanımlarıyla partisinin genel merkezinde bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu. Aile sofrasının önemine değinen Kılıçdaroğlu, mutfaktaki yangını dile getirmek için ev kadınlarına konuşma hakkı verdi. AK Parti‘den artık bir beklentileri olmadığını söyleyen ev kadınları, “Bir an önce umutlarımızı elimize geri verin” çağrısında bulundu.

 

Kılıçdaroğlu ise TÜİK’in artık enflasyon rakamlarını saklayamayacak hale geldiğini ifade ederek, ‘kuaför’ benzetmesinde bulundu. Kılıçdaroğlu, “Yarın enflasyon açıklanacak, göreceksiniz en makyajlı hali bile korkunç olacak. Malum TÜİK kuaföre döndü makyaj yapa yapa ama o bile bir yere kadar oynayabiliyor rakamlarla” ifadelerini kullandı.

Yeni yıla korkunç zamlarla girdik. Bu iş artık siyasetten çıktı. Makro ekonomik verileri konuşmaktan çıktı. Ekonomi para olmaktan çıktı, kimse para kazanamıyor. Ekonomi artık masaya ekmek koyup koymamakta. Mesele artık iç ekonomidir. Toplumun yapı taşı aile sofrasıdır. Erdoğan Türkiye’sinde, ev hanımlı haneler yıkımın eşiğindedir. Buradan ilan ediyorum. Birincil öncelliğim iç ekonomiyi korumaktır. Kadınların sorularını ön planda tutacağım. Tek gelirli haneler zor durumda. Bu ailelerin çocukları politize oldular. Bu çocuklar çizgi film konuşması gereken yerde Erdoğan’ın aymazlığını konuşuyor.

“YOKSULLUĞU DİN SOSLU VATANSEVERLİKLE SÜMENALTI EDİYORLAR”

Saray hükümetinin bir ahlak sorunu var. Ev hanımları çocuklarının eğitimi, beslenmesi, gıda güvensizliğiyle ilgili kabus yaşarken bu saray yarattığı yoksulluğu din soslu vatanseverlik ile sümenaltı etmeye çalışmaktadır.

“TÜİK KUAFÖRE DÖNDÜ”

Onların çığlığını saraydan duymak zordu tabi. Yarın enflasyon açıklanacak, göreceksiniz en makyajlı hali bile korkunç olacak. Malum TÜİK kuaföre döndü makyaj yapa yapa ama o bile bir yere kadar oynayabiliyor rakamlarla. Ben bu kadınların mutfağında bir masa bir sandalye istiyorum. 2022’de en büyük önceliğim bunlar olacak. 2022’de ev hanımlarını daha da zora sokacak her ne olursa ben orada olacağım. Her kim sofradan çalıyorsa bunun bedelini ödeyecek.

Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alan ev kadınları basın açıklamasında şunları söyledi:

“BİZ BİR KARANLIKTAYIZ”

“Evimde tenceremi kaynatamıyorum geçinemiyoruz. Doğalgazımı, ocağımızı kullanamıyoruz, pazara uğrayamıyoruz. Bir karanlıktayız ve yardım edecek bir el bulamıyoruz. Çocuklarımıza mahçup oluyoruz, onlarda bize mahçup oluyor.”

“Sürekli karanlığa gidiyoruz. İktidara sesleniyorum; Artık yeter! Bizim de güzel yaşamak hakkımız, isyan ediyorum. İşsiz evladım var, kirada oturuyorum. Bir an önce umutlarımızın elimize verilmesini iktidardan talep ediyorum.”

“Bir emekli eşi olarak evime gıda alamıyorum, eşim engelli. Markete gidemiyoruz, eskiden bakkallarımız vardı, ekmek yağ yazdırıyorduk. Şimdi o da yok. AK Parti’den hiçbir beklentim yok. Başa gelecek insanların yardımcı olmasını bekliyorum. Lütfen gidin artık”

“Çocuklarım bir şey istiyor alamıyorum, kendi canıma mı kıymalıyım? Hükümet artık başımızdan gitsin. Komşularımdan 30 lira alıp çocuğuma süt aldım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri