Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Mehmet Metiner’e teşekkür ediyorum

Kılıçdaroğlu: Mehmet Metiner’e teşekkür ediyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında AK Parti ile FETÖ arasındaki ilişkiye dair itiraflarda bulunan Mehmet Metiner’e teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu, Metiner ile Akit TV sunucusu arasındaki geçen diyaloğu tekrarlayarak “Bakın işte her şeyi itiraf ediyor. Bu sözlere teşekkür edilmez mi?” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ın bu ülkeyi nasıl bir felakete sürüklediğini herkesin anlaması lazım. Bir şeyden emin olmanızı isterim. Eğer bu ülkede bir parti hakkı, hukuku adaleti savunan bir parti varsa o partinin adı CHP’dir.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Akit TV’de, AKP’li eski vekil Mehmet Metiner ile sunucu Fatin Dağıstanlı arasında ‘maklube yedin-yemedim’ tartışması yaşandı. FETÖ ile özdeşleşen bu yemeği hiç bilmediğini, hiçbir FETÖ mensubu arkadaşı olmadığını söyleyen Dağıstanlı’ya Metiner şu karşılığı verdi: “E bizim Cumhurbaşkanımızın oldu. Sabah akşam da oturdular, getirdikleri listeyi milletvekili de yaptılar, önemli yerlere de atadılar. Cumhurbaşkanımız bütün bu imkanları açtı kendilerine.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri