Ana SayfaTürkiyeKılıçdaroğlu: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun ihanette sorumluluğu giderek artıyor

Kılıçdaroğlu: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’nun ihanette sorumluluğu giderek artıyor

Dolardaki durdurulamayan yükseliş hakkında konuşan CHP lideri “Merkez Bankası Başkanı’nın bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu!” dedi.

Ekonomistlerin ısrarla yanlış olduğunu söylediği ancak Merkez Bankası’nın aldığı faiz indirimi kararı, doların ateşini harladı. Piyasanın beklentisi faizin 19’da sabit olmasıyken Nisan ayından beri değiştirilmeyen politika faizi, geçtiğimiz ay Merkez Bankası tarafından yüzde 18’e çekildi.

‘KAVCIOĞLU’NUN BU İHANETTE SORUMLULUĞU ARTIYOR’

Ekonominin gidişatına tepki gösteren siyasetçilerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Kılıçdaroğu, sosyal medya platformu Twitter’dan yaptığı açıklamada ekonomideki bu durumun sorumlusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı el ele verdi, halkımızı fakirleştiriyorlar. Bu açıkça millete zulümdür. Şunu da söyleyeyim, Merkez Bankası Başkanı’nın bu ihanette sorumluluğu gitgide artıyor. Unutmayacağım bunu!”

DOLAR SÜREKLİ YÜKSELİYOR

Doların yukarı yönlü seyrine neden olan bu kararın ardından dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görüşmesinden Para Politikaları Kurulu üyelerinin görevden alınması sonucunun çıkmasıyla dolar da tarihi zirveyi gördü. Bu sabah saatlerinde dolar; 9,19’u görerek tüm zamanların rekorunu kırdı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri